Szukaj

Cały genom Człowieka z jaskini Denisowa już znany

Podziel się
Komentarze0

Strona internetowa instytutu niemieckiego Institut Max Planck właśnie oznajmiła, iż genetykom z tej placówki badawczej udało się zakończyć sekwencjonowanie genomu Człowieka z jaskini Denisowa.Czyli postaci człekokształtnej, jak najbardziej prehistorycznej, która została odkryta w 2008 roku na Syberii, przez naukowców rosyjskich. Odkrycie to miało postać zwykłej kopaliny, znajdującej się warstwie archeologicznej, mającej od 50 do 30 000 lat.

Dane te zostały oddane do dyspozycji całej społeczności naukowej w sieci.

W rzeczywistości, ta prehistoryczna postać ludzka, o statucie filogenetycznym jeszcze niepewnym, była już przedmiotem badań w 2010 roku. Były to pierwsze badania genetyczne, również przeprowadzone przez badaczy z instytutu Institut Max Planck w Leipzig.


To wspomniane badanie genetyczne zresztą skojarzyło Człowieka Neandertalskiego z człowiekiem współczesnym. Ale badanie publikowane aktualnie ma być aż trzydzieści razy bardziej precyzyjne, w porównaniu do swojego poprzednika, jak podkreślają naukowcy niemieccy.

Prace zostały przeprowadzone dzięki bardzo delikatnym, precyzyjnym analizom, kompleksowym i złożonym. Wystarczy sobie wyobrazić, że analiza dotyczyła zaledwie 10 miligramów kości!

Jak podkreślają naukowcy, w pracach tych popełniono mniej błędów niż w większości badań genetycznych na człowieku współczesnym, przeprowadzanych aktualnie.

Informacje te możemy znaleźć na internetowej stronie hominine.com. Badanie to zostało podane do publicznej wiadomości oraz do dyspozycji naukowców z całego świata. A to ma pozwolić sprecyzować pozycję oraz cechy charkaterystyczne człowieka z jaskini Denisowa, wyrażają nadzieję niemieccy badacze.

Komentarze do: Cały genom Człowieka z jaskini Denisowa już znany

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz