Szukaj

Buraki: niezidentyfikowany obiekt dla większości dzieci!

Podziel się
Komentarze0

Ankieta naukowców z francuskiego stowarzyszenia ASEF (Association Santé Environnement France), przeprowadzona pośród 910 dzieci, ujawnia zadziwiające fakty. Badacze chcieli dowiedzieć się, jakie zwyczaje odżywiania mają ankietowani, a dowiedzieli się, że 87% z nich nie wie, co to są... buraki.Dzieci – uczniowie szkoły podstawowej w wieku od 8 do 12 lat - poproszono o odpowiedzi na pytania, takie jak:

- co jadasz na śniadanie?

– co jadasz na podwieczorek?

– słodzisz dodatkowo swoje posiłki?

– używasz dodatkowej soli?

– co pijesz do posiłku?

Następnie respondentów przepytano w temacie ich znajomości owoców, warzyw, a także produktów przetworzonych.

Wynik ankiety? Francuskie dzieci mają zdecydowanie złe zwyczaje odżywiania. Naukowcy dowiedzieli się przede wszystkim, że respondenci jedzą zdecydowanie za dużo produktów zbyt słonych i zbyt słodkich, najczęściej produktów przemysłowych.


Poza tym, nie piją wystarczającej ilości wody. Natomiast 1 dziecko na czworo pije syropy, soki owocowe albo napoje gazowane przy stole.

Około 10% respondentów do każdego posiłku dodaje majonez bądź keczup.

Jeżeli zaś chodzi o znajomość owoców i warzyw, to jest dość nieciekawie. Co prawda, francuskie dzieci znają gruszki, arbuzy i marchewki, ale 87% z nich nie potrafiło powiedzieć, co to jest burak, a 66% z nich nie rozpoznało pora, figi, karczocha i cukinii.

Najbardziej zaskakujące jest to, że dzieci nie wiedzą, iż frytki są produkowane z ziemniaków (25%), a aż 40% z nich nie ma bladego pojęcia, w jaki sposób są zrobione i z czego... szynka, nuggetsy i chipsy.

30% respondentów nie wie, co je, kiedy zaproponowany im zostaje... makaron! Dla większości z nich spaghetti to warzywo albo „coś” sporządzone z „nasion mleka”...

Komentarze do: Buraki: niezidentyfikowany obiekt dla większości dzieci!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz