Szukaj

Bill Gates obiecuje 750 milionów dolarów Światowemu Funduszowi na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią

Podziel się
Komentarze0

Bill Gates obiecał kilka dni temu potężną sumę pieniędzy (750 000 000 dolarów, czyli około 570 000 000 euro) Światowemu Funduszowi na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią  (Global Fund to fight HIV/AIDS, tuberculosis and malaria), który boryka się z poważnymi problemami.Założyciel Microsoft, jeden z najbogatszych ludzi naszych czasów, sprecyzował, że oferowana przez niego suma doda się do wkładu rzędu 600 000 000 dolarów oferowanych przez funację Billa i Melindy Gates (Bill & Melinda Gates Foundation) w ciągu dziesięciu ostatnich lat.

Bill Gates, który ogłosił swój zamiar w czasie światowego forum ekonomicznego (WEF, World Economic Forum) w Davos w Szwajcarii, wyjaśnił, iż w ten sposób ma nadzieję, że zachęci innych potencjalnych ofiarodawców do podobnych gestów dobroczynności.

Zobacz również:Czasy są ciężkie dla gospodarki, powiedział Bill Gates w oświadczeniu, ale nie oznacza to, że możemy się tym posługiwać jako wymówką, aby pozbawiać pomocy najbiedniejszych mieszkańców naszej planety.

Wielu darczyńców, należących do Światowego Funduszu na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią, zawiesiło na razie swoje uczestnictwo, a to z powodu problemów z prawidłowym posługiwaniem się tymi pieniędzmi, a także z powodu korupcji panującej w krajach, które mają z tej pomocy korzystać.

Z tego względu też Global Fund to fight HIV/AIDS, tuberculosis and malaria musiał anulować ponad 1 000 000 000 dolarów (ponad 760 000 000 euro) nowych wydatków, przewidzianych na 2011 rok.

Dyrektor Światowego Funduszu na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią, francuski profesor Michel Kazatchkine, ogłosił swoją dymisję, przewidzianą na połowę marca 2012 roku.

Komentarze do: Bill Gates obiecuje 750 milionów dolarów Światowemu Funduszowi na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz