Szukaj

Benzodiazepiny: zawieszona sprzedaż Rohypnolu

Podziel się
Komentarze0

Laboratoria farmaceutyczne Roche poinformowały o swojej decyzji w ubiegłym tygodniu: lek Rohypnol nie będzie już sprzedawany. Postanowienie obejmuje natychmiastowo opakowania po 100 pastylek przeznaczone dla placówek zdrowotnych. Natomiast od 30 września także opakowania po 7 tabletek przeznaczone dla aptek.Skąd taka decyzja? Rohypnol (flunitrazepam) to lek hipnotyczny z rodziny benzodiazepin, przepisywany w ciężkich zaburzeniach snu. Dopuszczony do sprzedaży jest od 1984 roku.

Jego wycofanie z rynku nie jest związane z problemami bezpieczeństwa sanitarnego, jak precyzuje laboratorium w komunikacie. Decyzja o zaprzestaniu sprzedaży Rohypnolu jest motywowana przypadkami nadużycia przez narkomanów oraz zbyt częstym niewłaściwym stosowaniem.

Zobacz również:Rohypnol od 2008 figuruje na liście leków, które mogą być przedmiotem niewłaściwego używania, używania jako narkotyki bądź przedawkowania.

Przedawkowanie Rohypnolu, tak jak każdego innego leku z rodziny benzodiazepin, może prowadzić do odhamowania zachowań, do obniżenia stanu świadomości, a nawet do śpiączki.

Pacjenci, którzy aktualnie zażywają ten lek, są proszeni, aby w trakcie kolejnej wizyty u lekarza porozmawiali o sposobie odstawienia Rohypnolu.

Komentarze do: Benzodiazepiny: zawieszona sprzedaż Rohypnolu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz