Szukaj

Antybiotyki: Stany Zjednoczone chcą ograniczyć dawki podawane zwierzętom

Podziel się
Komentarze0

Agencja amerykańska FDA (Food and Drug Administration) podejmuje środki, które mają ograniczyć konsumpcję antybiotyków w hodowlach amerykańskich. Antybiotyki te powinny być używane jedynie w celach terapeutycznych (zapobieganie, kontrolowanie oraz leczenie infekcji), stwierdza agencja FDA w komunikacie. Od tej pory, nie będzie można ich stosować w celu zwiększenia produkcji mięsa.Jest to bardzo ważne działanie z punktu widzenia zdrowia ludzkiego również, biorąc pod uwagę rosnącą odporność na anybiotyki na łonie niektórych bakterii.

Agencja Food and Drug Administration wyjaśnia: te nowe inicjatywy przyczynią się do tego, że hodowcy oraz weterynarze będą leczyć zwierzęta, a jednocześnie zagwarantują, iż antybiotyki, których cała populacja potrzebuje, pozostaną skuteczne i bezpieczne.

Chodzi tutaj przede wszystkim o antybiotyki z rodziny cefalosporyn, które są stosowane u bydła, świń oraz drobiu, podkreśla przewodnicząca FDA, doktor Margaret Hamburg.


Eksperci zgadzają się co do tego, że wszelkie użycie środków antymikrobowych, zarówno u zwierząt, jak i u człowieka, przyczynia się do pojawiania się szczepów bakteryjnych odpornych na antybiotyki.

Stąd więc znaczenie posługiwania się tymi środkami jedynie w celach medycznych, kiedy już nie ma innej możliwości
, dorzuca jeszcze doktor Margaret Hamburg.

I w tym celu właśnie, agencja Food and Drug Administration publikuje trzy dokumenty na temat „usprawiedliwionego” użycia antybiotyków.

Pierwszy z tych artykułów przede wszystkim zaleca hodowcom stopniową eliminację tych leków.

Drugi dokument z kolei ma pomagać laboratoriom farmaceutycznymi w stopniowym wycofywaniu się z produkcji antybiotyków, które są przeznaczone dla przemysłu hodowlanego.

Agencja Food and Drug Administration zaleca zmodyfikowanie reguł sprzedaży, a także włączenie zasady obowiązku stosowania antybiotyków u zwierząt jedynie pod nadzorem weterynarza.

Trzeci dokument natomiast to wytyczne dla weterynarzy, które określają kwestie żywienia zwierząt. Dokument ten również odnosi się do warunków, w których weterynarz może zezwolić na posłużenie się niektórymi lekarstwami w karmie.

Komentarze do: Antybiotyki: Stany Zjednoczone chcą ograniczyć dawki podawane zwierzętom

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz