Szukaj

Fakty i mity na temat łysienia

Podziel się
Komentarze0

Łysienie to spędzający sen z powiek problem, który dotyka wielu osób. Dużo mówi się o  jego przyczynach, sposobach leczenia i zapobiegania. A jak to wygląda w rzeczywistości? Wiele osób uważa, że łysienie dotyczy tylko męskiej części populacji. Istnieje jednak pewna jego odmiana, zwana łysieniem androgenowym, która występuje także u kobiet.Choroba spowodowana jest nadmiarem androgenów,  hormonów męskich, które są odpowiedzialne za wypadanie włosów oraz inne objawy maskulinizacji. Przyczyną tego zjawiska jest dysfunkcja jajników - tłumaczy Agnieszka Obstawska, trycholog, specjalista z kliniki Handsome Men. Bardzo ważna jest odpowiednia diagnoza i jak najszybsze podjęcie leczenia, ponieważ androgeny są groźne dla całego organizmu kobiety.

Przyczyny łysienia

Łysienie u mężczyzn tłumaczone jest najczęściej podłożem genetycznym i wiekiem, co potwierdza się w większości przypadków. Jednak nawet mężczyzna, którego przodkowie mieli bujne czupryny może wyłysieć. Istotny wpływ na osłabienie włosów może mieć  stres, zła dieta oraz nieodpowiednia higiena skóry głowy - mówi Agnieszka Obstawska. Dlatego swoich włosów i całego organizmu nie należy lekceważyć i już w młodym wieku podjąć odpowiednie kroki, by zapobiec problemom w późniejszym czasie. Za męskie łysienie odpowiedzialny jest dihydrotestosteron (DHT), będący pochodną testosteronu, który zaburza fazy życia włosów i powoduje jego szybsze starzenie się i wypadanie.


Łysienie można wyleczyć?

Na rynku dostępnych jest wiele leków i kosmetyków na łysienie. Ich zadaniem jest zatrzymanie wypadania włosów, ich stopniowa odbudowa, jednak jeszcze nikt nie wynalazł środka, który by całkowicie wyleczył łysienie. Różnorodne preparaty są w stanie zahamować chorobę i sprawić, że włosy odrosną, jednak tylko maksymalnie po pięciu latach od ich wypadnięcia. Tyle bowiem trwa zabliźnianie się mieszka włosowego i po dłuższym czasie nic już z niego nie wyrośnie - mówi Agnieszka Obstawska z kliniki Handsome Men. Wówczas jedynym rozwiązaniem są  kosmetyczne  zabiegi odtwarzania włosów w specjalistycznych klinikach.

www.handsomemen.pl
Komentarze do: Fakty i mity na temat łysienia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz