Szukaj

Materialiści częściej popadają w depresję

Wszyscy z nas znają materialistów. Osoby te zwykle chcą być, pragną mieć nowszy telefon lub szpanerski samochód. Ale nawet wtedy, gdy ich wymagania są spełnione, osoby z taką osobowością, nie mogą być szczęśliwe . Nowe badania sugerują, że osoby materialistyczne są bardziej narażone na depresję i zwykle są niezadowolone z życia.

Im więcej masz, tym jesteś smutniejszy

Według zespołu badawczego, który niedawno opublikował swoje wyniki w czasopiśmie Personality and Individual Differences, osobom z materialistycznym podejściem do życia trudniej jest być wdzięcznymi za to, co mają, co powoduje, że stają się nieszczęśliwe.

Kierownik projektu Jo -Ann Tsang, profesor psychologii i neurologii w College of Arts and Sciences na Uniwersytecie Baylor w Waco wyjaśnia, że wdzięczność jest pozytywnym nastrojem, który sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Jesteśmy istotami społecznymi, a więc skupienie się na innych w pozytywny sposób jest dobre dla naszego zdrowia.

Egoizm z materializmem wpływają negatywnie na nastrój

Jednak zespół twierdzi, że ludzie, którzy mają materialistyczne podejście do życia są egoistami. Bardziej skupiają się na tym, czego nie mają i nie mogą być wdzięczni, że posiadają rodzinę, piękny dom i ogród.

Naukowcy przeprowadzili szereg eksperymentów i ankiet na temat zależności podejścia materialistycznego do depresji. Wyniki badań wykazały, że ci, którzy okazywali mniej wdzięczności i mieli wielką chęć posiadania, byli materialistyczni i mniej zadowoleni z życia.

Monika Kachniarz


Komentarze do: Materialiści częściej popadają w depresję (1)

tatianna1
tatianna1 24-04-2014 14:19

Materialiści z depresją - nic dziwnego!

1

I nie ma co się dziwić! Dla materialistów rzeczy są ważniejsze niż ludzie a bez przyjaciół w pobliżu, kiedy człowiek jest samotny, bardzo łatwo jest popaść w depresję. Trochę się martwię o nasze przyszłe pokolenie bo kie... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze