Szukaj

Przyczyny zaburzeń erekcji - jak sobie z nimi radzić

Na problemy związane z erekcją według najnowszych statystyk cierpi coraz więcej mężczyzn. Okazuje się,że nie są to wyłącznie problemy starszych panów- problem z erekcją pojawia się także wśród mężczyzn w wieku średnim. Najbardziej niepokojący jest fakt, iż tylko 10 % osób z tym schorzeniem odwiedziło specjalistę i poddało się leczeniu.

Przyczyny zaburzeń erekcji - jak sobie z nimi radzić

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia erekcji należy skupić się na przyczynach jego występowania. Zazwyczaj uważa się, iż czynnik odpowiadający za problemy z erekcją to psychika. Ta epistemologia nie, jest do końca prawdziwa. Poważne zaburzenia psychiczne nie mogą być bowiem tłumaczone tylko sprawą psychiki.

Centra odpowiadające za wystąpienie erekcji znajdują się w mózgu, to tam istnieją obszary aktywujące które na skutek pobudzenia powodują wzwód. Funkcjonowanie tego systemu zależy od równowagi impulsów aktywujących i hamujących. Spore znaczenie na zakłócenia zdolności do osiągania erekcji ma stres. Długotrwałe napięcie współczulnego układu nerwowego oraz podwyższony poziom hormonów stresu źle wpływają na zdolności erekcyjne. Wysoki poziom hormonu stresu doprowadza do zwężenia naczyń krwionośnych, które zaopatrują prącie w krew. Zredukowanie ilości stresu może przynieść pozytywne skutki w walce z tym nieprzyjemnym i wstydliwym problemem.

Skomplikowany proces erekcji może zostać zaburzony w naczyniach odprowadzających i doprowadzających krew, nerwach lub regulacji hormonalnej.

W wypadku nerwów

Istnieją nerwy, które przekazują informacje z mózgu przez rdzeń kręgowy i dwa nerwy erekcyjne do prącia. Może zostać mechanizm ten zakłócony przez wypadnięcie chrząstki międzykręgowej, epilepsję, chorobę parkinsona. Do uszkodzenia nerwów może przyczynić się także wieloletnia cukrzyca.

Regulacja Hormonalna

Prawidłowa regulacja hormonalna  ma ogromny wpływ na zdolność erekcyjną. Testosteron jest odpowiedzialny za aktywność seksualną, ilość erekcji, zainteresowanie kontaktami seksualnymi. Jego niedobór sprawia,że mężczyzna nie odczuwa potrzeby kontaktów cielesnych, a także ma kłopoty ze wzwodem. Problem ten można rozwiązać przez uzupełnienie Testosteronu.Rozwiąże to problem z libido ale może nie pomóc z kłopotami ze erekcją.

Jeżeli problemy z erekcją dotyczą Ciebie koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który pozwoli rozwiązać kłopotliwe dolegliwości. A na nowo będziesz mógł razem ze swoją partnerką cieszyć się życiem seksualnym.

Komentarze do: Przyczyny zaburzeń erekcji - jak sobie z nimi radzić

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz