Szukaj

Niemcy: Obrzezanie chłopców jest karalne

Podziel się
Komentarze0

Decyzja sądu w Kolonii o zakazie wykonywania zabiegu obrzezania, może nieść za sobą negatywne skutki dla zdrowia dzieci, gdyż ulegnie zwiększeniu powszechność nieprofesjonalnych praktyk.- Trzeba być dość naiwnym, żeby wierzyć w to, że od teraz nie będą przeprowadzane żadne zabiegi obrzezania w Niemczech. To właśnie kliniki oraz praktyki urologiczne, które zapewniają wysoki standard leczenia, będą ostrożne i nie podejmą się przeprowadzenia zabiegu - powiedział Bijan Fateh-Moghadam, prawoznawca z Exzellenzcluster "Religion und Politik" z Universität Münster.

W ten sposób powstaje niebezpieczeństwo, że zabiegi będą wykonywane w mniej profesjonalnym otoczeniu lub zagranicą. Jest to projekt, który w ostateczności prowadzi do mniejszej, a nie większej ochrony dzieci.

Zobacz również:Sąd krajowy w Kolonii, we wtorek uznał wykonywanie zabiegów obrzezania, z pobudek religijnych, za niezgodne z prawem oraz karalne.

Jak twierdzi Bijan Fateh-Moghadam, nowy przepis karny jest najgorszym rozwiązaniem w celu ochrony dzieci przed medycznymi komplikacjami. Zamiast tego, to właśnie rodzice tych dzieci powinni być lepiej poinformowani, np. o możliwościach poddania syna obrzezaniu w jak najlepszych warunkach.

Z medycznego punktu widzenia, zabieg obrzezania obniża ryzyko wystąpienie chorób takich jak infekcje dróg moczowych czy rak prącia.

- W takim przypadku, gdzie konfrontowane są wady i zalety, pozostawia się decyzję rodzicom, co jest dobre dla ich dzieci - powiedział Fateh-Moghadam.

Jak twierdzi Fateh-Moghadam, warto byłoby zróżnicować pogląd w kwestii obrzezania.

Komentarze do: Niemcy: Obrzezanie chłopców jest karalne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz