Szukaj

Zapalenie pęcherza moczowego - jak sobie z nim radzić

Podziel się
Komentarze3

Mądre staropolskie przysłowie mówi: lepiej zapobiegać niż leczyć. Czy kobiety o tym pamiętają? Niestety nie. Jednym z najczęściej spotykanych schorzeń kobiecych jest zapalenie pęcherza moczowego, niezwykle uciążliwe i bez odpowiedniej profilaktyki nawracające. Niewiele z nas wie, że stosując właściwą profilaktykę możemy z powodzeniem uniknąć przykrych dolegliwości.        
Zapalenie pęcherza moczowego jest jednym z najczęściej występujących stanów zapalnych dolnego odcinka dróg moczowyc. Najnowsze badania wskazują, że blisko połowa Polek tylko mniej więcej orientuje się w tej kwestii, a ponad 50% uważa ten problem za wstydliwy. Prawie co druga Polka nie wie, jakie mogą być konsekwencje nieleczonego zapalenia pęcherza, wiele z nich także nigdy nie spotkało się z informacjami na temat tej przykrej dolegliwości.

Nieleczone zapalenie pęcherza doprowadzić może do przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego bądź odmiedniczkowego zapalenia nerek. Dlatego nie ignorujmy objawów takich jak ból w dolnej części brzucha lub częste czy bolesne oddawanie moczu połączone z pieczeniem.W związku z niską świadomością wagi tego problemu oraz zagrożeń wynikających z braku profilaktyki w tej kwestii, a także z lekceważenia objawów choroby ruszyła ogólnopolska akcja społeczna adresowana do kobiet „Kobiece sprawy - nasze sprawy”. Akcja ma na celu edukację, zmianę postaw społecznych oraz sposobu postrzegania tej choroby. Inicjatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na problem dbałości o własne zdrowie, stawiając sobie za cel poprawę jakości życia kobiet.


Aby z jednej strony uchronić się przed nawracającymi infekcjami dróg moczowych, a z drugiej działać prewencyjnie, możemy podjąć odpowiednie kroki. Nie wahajmy się udać do lekarza i zadać pytanie: Co powinnam zrobić? Klasyczne domowe sposoby i metody radzenia sobie z tą dolegliwością, mogą nie być wystarczające. Pozytywne skutki według badań mogą wykazywać preparaty zawierające substancję czynną o nazwie OM-89 (liofilizowany ekstrakt wybranych szczepów E. Coli), stymulującą ogólną odporność organizmu i zmniejszają ryzyko nawrotu choroby.

Warto dowiedzieć się więcej o sposobach zapobiegania ZPM i jego nawrotom od lekarza. Pamiętajmy także, że zalecenia lekarza co do sposobu terapii są sprawą indywidualną, ale zawsze powinny być przestrzegane, a tymczasowe ustąpienie dolegliwości nie powinno być powodem przerywania kuracji.

www.urokobiecesprawy.pl

Komentarze do: Zapalenie pęcherza moczowego - jak sobie z nim radzić (3)

krychaa
krychaa 22-01-2012 00:32

prouro

2

najlepiej to jest w ogóle zapobiegać zapaleniu pęcherza - pić sporo płynów, jeść żurawinę, łykać suplementy jak np. prouro z żurawiną i wit.C i ciepło się ubierać, gdy jest zima. ale jak już pojawia się zapalenie pęcherz... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
MonikaT
MonikaT 21-04-2011 22:44

Samopomoc

1

Ja się zastanawiałam ostatnio kiedy TRZEBA pójść do lekarza? Bo ja kiedyś czułam, że coś mnie bierze z zapaleniem pęcherza, to szybko zareagowałam.. Prouro, ziołowe herbatki, Tantum Rose, woda z cytryną.. i po dwóch dnia... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze