Szukaj

Skierowanie na badanie genetyczne

Odpowiedz w wątku
ania
~ania 27-02-2006 08:57

Od dwóch lat prosze lekarzy o skierowanie na badania genetyczne [mama i babcia , rak jajnika ] i nikt takiego skierowania mi nie chce wydać wręcz oburzone lekarki pytają mi sie ,,a co pani zrobi jak wystąpi ten gen piersi sobie pani utnbie zupełny brak wiedzy mam wrażenie i żadnego zainteresowania

Netka
Netka 03-03-2006 18:08

Takie badania są kosztowne i nie wykonuje się ich bez potrzeby.W Twoim przypadku wystarczy regularnie kontrolować stan swojego zdrowia np.często wykonywać usg.Pozdrawiam.

Nina
~Nina 06-03-2006 19:55

Netko, u Ani na pewno istnieje potrzeba wykonania badań genetycznych (przeczytaj dobrze ten artykuł . Ja miałam w rodzinie jeden przypadek raka jajnika, zakończony zgonem i właśnie kilka dni temu odebrałam od lekarza skierowaniie na wykonanie badań genetycznych. Jeżeli się okaże że gen może się zmutować, lekarz proponuje profilaktycznie usunięcie jajników. Brzmi to strasznie, ale jeżeli będzie trzeba to się poddam takiej operacji. Wolę być zdrowa, tym bardziej, że zachorować mogę nawet w wieku bardzo zaawansowanym. Może łatwiej będzie mi podjąć taką decyzję, bo mam już swoje lata i dzieci już urodziłam. Aniu znajdź dobrego lekarza ginekologa-onkologa i walcz bez względu na cenę o przyszłe swoje zdrowie.Jeżeli jednak nie uda się Tobie dostać skierowania, jest to koszt około 400 zł. Pozdrawiam Nina

m
~m 19-02-2007 16:04

no jeśli lekarz nie daje w takim przypadku skierowania do poradni onkologiczno-genetycznej to bardzo źle o nim świadczy. Bo w przypadku Anii bardzo mocne są przesłanki o dzisdzicznej predyspozycji do raka piersi/jajnika.
A co jeśli wynik będzie dodatni - właśnie o to chodzi żeby takie przypadki uchwycić i objąć prawidłową opieką i regularnymi badaniami profilaktycznymi.

edi
~edi 21-04-2007 19:54

trzeba sie często o te badania dopytywać, moja siostra robiła je (wtedy ja jeszcze nie byłam pełnoletnia) w ramach jakiejś promocji i były za darmo. wyszło że nie jest obciążona mutacją genu :)
też takie badania chciałabym zrobić, jestem pełna nadziei że też wyjdą pomyślnie dla mnie!

kreate
kreate 21-01-2008 19:45

moja mama oczekuje na wynik badania genetycznego brca1 boi się wyniku , znać wynik czy nie

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Genetyczne predyspozycje do wystąpienia raka piersi i raka jajnika"