Szukaj

Pierwsza tabletka antykoncepcyjna w Polsce zarejestrowana do leczenia nadmiernych krwawień miesięcznych

Podziel się
Komentarze1

Pod koniec 2010 roku zarejestrowano nowe wskazanie dla preparatu Qlaira®: leczenie silnego krwawienia menstruacyjnego bez zmian patologicznych o charakterze organicznym u kobiet zamierzających stosować antykoncepcję doustną. Qlaira® jest jedyną tabletką antykoncepcyjną w Polsce z zarejestrowanym wskazaniem do leczenia silnych krwawień. Jednocześnie jest to pierwsze od lat nowe, dodatkowe wskazanie dla tabletkiantykoncepcyjnej.Preparat Qlaira® został opracowany w taki sposób, by zapewniać dobrą kontrolę cyklu z wykorzystaniem unikalnych właściwości połączenia estradiolu i dienogestu. Zaburzenia cyklu, polegające na występowaniu obfitych i przedłużających się miesiączek są jedną z najczęstszych przyczyn konsultacji ginekologicznych. Obfite i przedłużające się miesiączki powodują znaczny dyskomfort, a u części kobiet mogą prowadzić do dalszych niekorzystnych objawów.

U większości kobiet stosujących preparat Qlaira® podczas badań klinicznych obserwowano krótsze i mniej obfite krwawienia z odstawienia w całym okresie badania w porównaniu z kobietami stosującymi tabletki niskodawkowe zawierające etynyloestradiol w dawkowaniu konwencjonalnym. Qlaira® jest pierwszym preparatem uwalniającym estradiol, hormon identyczny z produkowanym przez kobiece jajniki od chwili pokwitania aż po menopauzę.

Zawarte w leku Qlaira® połączenie walerianianu estradiolu (E2V) z progestagenem dienogestem, umożliwiło stworzenie unikalnego schematu dawkowania. Polega on na dynamicznej zmianie dawki obu hormonów w ciągu cyklu. Ten oryginalny schemat dawkowania leku opracowano w celu zapewnienia właściwej kontroli cyklu. Opakowanie leku Qlaira® zawiera 26 kolorowych tabletek aktywnych oraz 2 białe, nieaktywne (niezawierające hormonów) tabletki. Okres przerwy w stosowaniu hormonów został skrócony do 2 dni. Każde opakowanie zawiera 28 tabletek na 28 dni, dzięki czemu ich regularne przyjmowanie staje się łatwiejsze.

Walerianian estradiolu

Preparat Qlaira® zawiera walerianian estradiolu (E2V), uwalniający w organizmie 17 ß Estradiol, identyczny z dominującym estrogenem produkowanym w jajnikach kobiet w okresie ich płodności. Preparat Qlaira® jest pierwszym i jak dotąd jedynym w Polsce doustnym środkiem antykoncepcyjnym, zawierającym walerianian estradiolu.


Dienogest


Dienogest jest progestagenem wykazującym znaczny wpływ na endometrium (błonę śluzową macicy). Dienogest idealnie nadaje się do zapewnienia prawidłowej kontroli cyklu w przypadku połączenia z estradiolem w postaci tabletki antykoncepcyjnej.

Obfite i przedłużające się krwawienia miesięczne


Obfite i przedłużające się krwawienia miesięczne definiuje się jako nieprawidłowe krwawienia z macicy przy braku zmian chorobowych (tzw. zmian patologicznych o charakterze organicznym) jak np. przerost endometrium, mięśniaki macicy czy endometrioza.


Badania epidemiologiczne wykazują, że nieprawidłowe krwawienia z macicy są powszechnym objawem wśród kobiet w wieku rozrodczym. W Stanach Zjednoczonych zaburzenia miesiączkowania dotykają prawie 2,5 miliona kobiet rocznie i stanowią najczęściej występujące schorzenie ginekologiczne. Według badań, które prowadzono w oparciu o obiektywne pomiary utraty krwi miesiączkowej, rozpowszechnienie zaburzeń polegających na obfitym miesiączkowaniu wynosi na świecie od 9% do 14%. Obfite krwawienie to takie, w którym utrata krwi w cyklu jest równa lub większa niż 80 ml. Nieprawidłowe, obfite i przedłużające się krwawienia miesięczne są przyczyną znacznego dyskomfortu i mogą obniżać jakość życia kobiet. U niektórych pacjentek mogą skutkować niedokrwistością (anemią).

Bayer HealthCare

Bayer to międzynarodowa firma działająca w trzech kluczowych obszarach: ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów. Bayer HealthCare, spółka zależna Bayer AG, której roczna sprzedaż wynosi ponad 16,913 mld EUR (2010), jest liderem w zakresie ochrony zdrowia i medycyny. Działalność firmy obejmuje segment Animal Health, Consumer Care, Medical Care oraz Pharmaceuticals. Celem Bayer HealthCare jest dostarczanie innowacyjnych produktów służących ochronie zdrowia i profilaktyce zdrowotnej zarówno ludzi, jak i zwierząt. Bayer HealthCare zatrudnia łącznie 55 700 pracowników w ponad 100 krajach na całym świecie. Więcej informacji na stronie www.bayerhealthcare.com

Stwierdzenia prognostyczne


Niniejsza informacja prasowa może zawierać stwierdzenia prognostyczne, oparte na aktualnych założeniach i prognozach kierownictwa firmy Bayer Group lub kierownictwa poszczególnych podgrup. Różne znane i nieznane zagrożenia, wątpliwości oraz inne czynniki mogą doprowadzić do znacznych różnic pomiędzy faktycznymi przyszłymi rezultatami, sytuacją finansową, rozwojem i osiągnięciami firmy a szacunkami podanymi w niniejszej publikacji. Do czynników tych należą również czynniki omówione w sprawozdaniach publicznych firmy Bayer dostępnych na stronie internetowej pod adresem www.bayer.com. Firma nie ponosi odpowiedzialności za aktualizację wspomnianych stwierdzeń prognostycznych ani za dostosowywanie ich do przyszłych zdarzeń.

Komentarze do: Pierwsza tabletka antykoncepcyjna w Polsce zarejestrowana do leczenia nadmiernych krwawień miesięcznych (1)

ewunia1188
ewunia1188 26-01-2014 14:54

Tabletki antykoncepcyjne a krwawienie

1

Witam.Ja właśnie zaczęłam zażywać qlairę z powodu nadmiernego krwawienia.Jest to moje drugie podejście i tym razem również jak poprzednio krwawienie jest jeszcze obfitsze i nie wiem jak długo potrwa.Ostatnio po 6 ciu dni... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze