Szukaj

Jakie suplementy na anemie?

Odpowiedz w wątku
michalina_25
michalina_25 24-02-2014 16:12

witajcie mam problem badanie krwi wykazało że mam niedobór żelaza, chciałabym jakoś je uzupełnić. Możecie polecic jakies suplementy, bo słyszałam, że żelazo w pokarmach jest słabo przyswajalne.

zieleniutka
zieleniutka 25-02-2014 12:01

Pamiętaj, że istotna jest również dieta. Suplementacja dieta połączona z dietą. Musisz wiedzieć też jakie zapotrzebowanie jest Ci potrzebne.
U kobiet oraz młodzieży 2-3 mg, u kobiet ciężarnych 3-4 mg. Także najlepiej udać się do farmaceuty i tam zapytać o dobry suplement z odpowiednią ilością żelaza względem twojej diety.
W samej diecie powinien znaleźć się pokarm bogaty w żelazo, czyli trochę czerwonego mięsa, tłuste ryby, wątróbka czy jaja. Z roślin strączkowych zaliczyć można brokuły, czerwoną paprykę czy szpinak.
Wtedy do tego zapytytaj właśnie o dobry suplement diety w aptece, pamiętaj, że przedawkowanie żelaza też nie jest zbyt dobre. Także warto iść do farmaceuty i popatrzeć na składy suplementów, a konrketnie na zawartość żelaza w nich, tak żeby nie przedawkować.

Przykładowo suplement diety żelazo Iorn Plus posiada 10mg, ale trudno ocenić ile tabletek masz łykać czy ile tego żelaza potrzebujesz, bo nie wiadomo ile z diety na któej jesteś przybywa Ci go do organizmu :) Sprawa wymaga spokojnego załatwienia i rozwiązania, nie przez internet.

Pozdrawiam!

bognawarszawa
bognawarszawa 22-06-2014 12:05

Niestety żelazo z większości suplementów też się słabo wchłania. Należy szukać tabletek, które maja w składzie żelazo hemowe - ta forma jest dużo lepiej przyswajana.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Anemia - choroba kobiet"