Szukaj

Dzień Kobiet - zaopiekuj się sobą

Podziel się
Komentarze0

Przed nami Dzień Kobiet, posypią się życzenia i miłe gesty. 8 marca pomyślmy czule o każdym aspekcie własnej kobiecości, zadbajmy o siebie najlepiej, jak potrafimy.Z pewnością nie łatwo jest być kobietą. Połączenie wielu ról społecznych, które musi wypełnić współczesna matka, żona, córka sprawia, że bycie kobietą to często zajęcie pełnione na kilku etatach. 

Historia dowiodła, że kobiety na przestrzeni lat potrafiły skutecznie walczyć o siebie a przykład brytyjskich sufrażystek pokazał, że determinacja i hart ducha umożliwiły im zdobycie praw wyborczych w 1918 r. Z trudem wywalczona wolność wyboru nie zatrzymała pań przed zdobywaniem kolejnych szczebli drabiny wiodącej do lepszego życia. Potrzeba równości w kwestii zatrudnienia i samorealizacji, prawo do spełniania marzeń oraz skrycie ukrywanych pragnień towarzyszy kobietom każdego dnia. Efekty są widoczne! Ulice wypełniają coraz bardziej wypielęgnowane i szczęśliwe kobiety, które zrozumiały, że najlepszą inwestycją jest dbanie o zdrowie, od którego zależy dobre samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne.


Kobiece zdrowie intymne

Sferą, o którą kobiety powinny szczególnie dbać w każdym wieku jest zdrowie intymne. Systematyczne wizyty u ginekologa a także uważne wsłuchiwanie się w sygnały płynące z ciała, pomogą we właściwym  momencie zareagować na niepokojące symptomy choroby i zadbać o dobrą formę na długie lata.


Z myślą o kobiecej intymności firma ASA stworzyła LaciBios femina, wyjątkowy, pierwszy na rynku doustny preparat probiotyczny. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zawiera dwa unikalne, starannie wyselekcjonowane, prawidłowo oznaczone szczepy bakterii probiotycznych: Lactobacillus rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus reuteri RC-14. W jednej kapsułce jest 5 miliardów niemodyfikowanych genetycznie probiotycznych bakterii Lactobacillus. Komfort i wygoda stosowania to cechy charakterystyczne dla LaciBios femina - przyjmuje się tylko jedną kapsułkę dziennie, o dowolnej porze dnia. LaciBios femina powinna stosować każda kobieta:

  • w trakcie antybiotykoterapii (osłania jednocześnie drogi rodne i układ pokarmowy - a zatem oferuje nam podwójną korzyść),
  • stosując antykoncepcję, kiedy ryzyko infekcji pochwy jest zwiększone,
  • podczas korzystania z basenu,
  • wyjazdów, wypoczynku.
  • Mogą z niego również korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Zdaniem mgr położnictwa Marii Rabiej, wykładowcy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego -„Zdrowie intymne jest ważne w życiu każdej z nas, niezależnie od wieku. Gdy nie dbamy dostatecznie o tę sferę organizmu bardzo szybko możemy doświadczyć infekcji pochwy. Uważa się, że około 75% kobiet w ciągu swojego życia przynajmniej raz zmierzy się z tym problemem zdrowotnym.”


Pochwa stanowi swoiste połączenie pomiędzy narządami płciowymi zewnętrznymi a położonymi wewnątrz jamy brzusznej. Jest narządem zamieszkanym przez liczne bakterie beztlenowe i tlenowe (w stosunku 5:2) odpowiadające za utrzymywanie prawidłowego jej stanu. W ekosystemie pochwy dominujące są pałeczki kwasu mlekowego z rodziny Lactobacillus. To one warunkują miedzy innymi kwaśne pH wydzieliny pochwowej (3,8 - 4,2), a za sprawą swoich licznych metabolitów wykazują działanie bakteriobójcze, bakteriostatyczne oraz grzybobójcze. Można o nich powiedzieć, że są strażnikami zdrowia intymnego. Jeśli dochodzi do zaburzenia równowagi mikroflory pochwy bardzo łatwo o rozpoczęcie procesu zapalnego, a także zakażenia. Ułatwione zostają warunki dla wnikania i rozwoju innych patogenów. Do najczęściej rozpoznawanych zakażeń pochwy należą waginoza bakteryjna, grzybica i rzęsistkowica.

Ekosystem pochwy regulowany jest za pośrednictwem hormonów płciowych. Fizjologicznie podlega on ciągłym zmianom. To uzasadnia wspomaganie zdrowia intymnego kobiet przez podawanie doustnych preparatów probiotycznych.

Współczesne Polki są coraz bardziej świadome i wiedzą jak prawidłowo dbać o siebie. Poszukują również coraz skuteczniejszych, wygodniejszych form wzmacniania własnego zdrowia. Właśnie z  myślą o nich został stworzony doustny probiotyk ginekologiczny LaciBios femina, skutecznie uzupełniający niedobory pałeczek kwasu mlekowego i bardzo łatwy w użyciu. 


Przede wszystkim edukacja


Uświadomienie wagi zdrowia w sferze kobiecego zdrowia intymnego, zależy w dużej mierze od działań profilaktycznych i odpowiedniej edukacji. Dlatego właśnie powstał portal www.zdrowieintymne.pl. Serwis zawiera m.in. forum wymiany opinii, szczegółowe i sprawdzone informacje na temat profilaktyki zdrowia intymnego oraz chorób kobiecych, ponadto rady uznanych specjalistów

Komentarze do: Dzień Kobiet - zaopiekuj się sobą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz