Szukaj

Afroamerykańskie kobiety muszą intensywniej ćwiczyć by stracić tyle wagi co kobiety rasy białej

Podziel się
Komentarze0

Według naukowców z University of Pittsburgh School of Medicine, afroamerykańskie kobiety muszą jeść mniej i spalać więcej kalorii niż ich odpowiedniczki rasy białej, aby stracić porównywalną ilość masy.

Profesor nadzwyczajny, James P. DeLany, z Kliniki Endokrynologii i Przemiany Materii, uważa, że liczne badania sugerują, że afroamerykańskie kobiety, przy zachowaniu tych samych ograniczeń kalorii i zwiększonej aktywności fizycznej, nie tracą na wadze tyle, co kobiety rasy białej. „Na początku sądzono, że być może afroamerykańskie kobiety nie przestrzegają tak ściśle swoich recept kalorycznych lub, że działania nie były wrażliwe kulturowo" - twierdzi. „Ale nawet w projektach badawczych, które zostały stworzone, aby rozwiąć te przypuszczenia, różnica w utracie wagi pozostawała."

Zespół dr DeLany postanowił sprawdzić, czy istnieją przyczyny metaboliczne tych rozbieżności i w tym celu badał zmiany masy ciała, zużycie energii, aktywność fizyczną i spożycie energii wśród 39 poważnie otyłych afroamerykanek i 66 kobiet rasy białej, które uczestniczyły w sześciomiesięcznym programie odchudzającym, w którym ograniczano kalorie i zwiększano aktywność fizyczną. Badacze mierzyli budowę ciała i codzienne wydatki energetyczne, na początku i na końcu okresu interwencyjnego oraz oceniali poziom aktywności fizycznej za pomocą wieloczujnikowych monitorów aktywności.

Naukowcy odkryli, że afroamerykańskie kobiety straciło około siedmiu kilogramów mniej niż kobiety rasy białej, pomimo porównywalnych ograniczeń kalorii i aktywności fizycznej. Afroamerykańskie kobiety miały niższe wskaźniki podstawowej przemiany materii i spalały mniej energii na dobę niż białe kobiety.

Normy kaloryczne są zazwyczaj obliczane przez określenie, ile kalorii jest potrzebne do podstawowych procesów fizjologicznych organizmu oraz dodanie kalorii potrzebnych do innych działań. Aby utrzymać wagę, ilość spożywanych i spalanych kalorii powinna być równa. Odchudzanie powinno występować, jeśli spalamy więcej kalorii niż przyjmujemy.

Mamy określone normy, ile kalorii jest dopuszczalnych i ile aktywności jest niezbędne podczas odchudzania, które bazują na założeniu, że ludzie o tej samej masie mają podobne wskaźniki mataboliczne" - wyjaśnia dr DeLany. „Jednak uwzględniając mniejsze tempo metabolizmu, afroamerykańskie kobiety muszą jeszcze bardziej zmniejszyć liczbę zjadanych kalorii lub wykonywać więcej ćwiczeń, aby stracić w tym samym okresie czasu identyczną liczbę kilogramów, co białe kobiety tej samej wagi.

Komentarze do: Afroamerykańskie kobiety muszą intensywniej ćwiczyć by stracić tyle wagi co kobiety rasy białej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz