Szukaj

Małgorzata Ostrowska - Królikowska pomaga wcześniakom

Podziel się
Komentarze0

W Polsce rodzi się około 24 000 wcześniaków rocznie, z czego ponad 3500 nie przekracza wagi 1500 g. Tak mała masa ciała oraz niedojrzały układ oddechowy i immunologiczny stanowią ogromne ryzyko powikłań zdrowotnych. Jedyną szansą na prawidłowy rozwój jest zagwarantowanie maluchom specjalistycznej opieki w szpitalu, a następnie w domu.


Wielu rodziców nie ma środków, aby zapewnić swoim dzieciom konieczną rehabilitację, konsultacje medyczne czy zalecane terapie. Fundacja Wcześniak powstała, aby wspierać takich rodziców, a przede wszystkim ich dzieci. Jednak, aby działać i pomagać, potrzebuje funduszy. Małgorzata Ostrowska - Królikowska, mama wcześniaka, włączyła się w kampanię „Wcześniaki. Sprawa wielkiej wagi” i zachęca do przekazania 1% podatku na Fundację Wcześniak.

WCZEŚNIACTWO - PROBLEM MAŁO ZNANY


Zdrowy płód osiąga dojrzałość między 38. a 42. tygodniem ciąży, średnio waży 3500 g i ma ok. 50 cm długości. Natomiast wcześniak przychodzi na świat przed końcem 36. tygodnia ciąży, a jego  masa ciała jest często skrajnie niska, zdarza się, że nie przekracza 1000 g. Zwykle maleństwa od pierwszych chwil życia mają problemy zdrowotne i zaburzenia rozwoju.

Cierpią na niedokrwistość, zespół zaburzeń oddychania, dysplazję oskrzelowo-płucną czy martwicze zapalenie jelit, a to wszystko sprawia, że muszą być otoczone szczególną opieką i poddane specjalistycznym zabiegom. Mimo że nie wszystkie dzieci urodzone przedwcześnie wymagają rehabilitacji, to każde powinno być pod stałą kontrolą neurologa dziecięcego i fizjoterapeuty. Dzięki tej opiece wiele wcześniaków dorównuje, a nawet prześciga w rozwoju fizycznym i intelektualnym dzieci urodzone o czasie, a problem wcześniactwa zostaje zapisany tylko w ich metryce.


WCZEŚNIAKI - SPRAWA WIELKIEJ WAGI


Fundacja Wcześniak, która troszczy się o tych najmniejszych i dba o zapewnienie im jak najlepszej opieki, realizuje społeczną kampanię „Wcześniaki. Sprawa wielkiej wagi”. W jej ramach przygotowano spoty z udziałem dzieci przedwcześnie urodzonych.

W jednym z nich występuje 5-letnia Berenika, która urodziła się w 6. miesiącu ciąży z wagą 490 gramów i ważyła tyle, co jej pluszowy miś. Obecnie jest zdrowa, jednak nie byłoby to możliwe bez odpowiedniej pielęgnacji i ciężkiej pracy lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, a także rodziców - wyedukowanych i świadomych zagrożeń towarzyszących przedwczesnym narodzinom. Spoty można obejrzeć na stronie www.wczesniak.pl.

MAMA WCZEŚNIAKA RUSZA NA POMOC


Małgorzata Ostrowska - Królikowska jest ambasadorką Fundacji Wcześniak i całym swoim sercem zaangażowała się w walkę o życie i zdrowie maluchów. Aktorka sama jest mamą wcześniaka. Doskonale wie, z czym wiąże się wcześniactwo i jak ważną rolę odgrywa zapewnienie przedwcześnie urodzonym dzieciom doskonałej opieki medycznej. Niestety, aby zaspokoić wszystkie ich potrzeby oraz dać im szansę, aby mogły prawidłowo się rozwijać i wychowywać, niezbędne jest pozyskanie odpowiednich środków finansowych.

Ambasadorka, wraz z Fundacją Wcześniak,  apeluje do wszystkich osób o dużej wrażliwości, aby przekazali 1% swojego podatku na rzecz fundacji. Fundacja Wcześniak ma nadzieję, że rozpoczęta kampania „Wcześniaki. Sprawa wielkiej wagi" przyczyni się do lepszego zrozumienia sytuacji dzieci przedwcześnie narodzonych, a pozyskane z 1% fundusze pozwolą na dalszą aktywność w kierunku promowania świadomego wcześniactwa i pomocy najmniejszym dzieciom.

1% podatku: Fundacja Wcześniak, KRS  0000191989

Konto Fundacji: PKO S.A. Oddział w Piasecznie, Nr konta: 28 1240 6351 1111 0000 4811 2608

Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc!

Komentarze do: Małgorzata Ostrowska - Królikowska pomaga wcześniakom

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz