Szukaj

Zioła na balkonie

Odpowiedz w wątku
meffii
meffii 05-12-2015 23:49

czy myślicie, że warto uprawiać zioła na balkonie? czy to ma sens jak się mieszka w mieście?

norter
norter 31-05-2016 11:29

Ja też mieszkam w mieście i hoduje zioła na balkonie. Nie mogę sobie wyobrazić, żeby w mojej kuchni zabrakłoby świeżych ziół. Mimo, iż mieszkam prawie w centrum miasta zioła na balkonie są obowiązkowe. Nie mają innego smaku ani zapachu, są takie same jak zioła, które kiedyś hodowałam w domku na wsi. Polecam hodowanie ziół na balkonie! :)

kryys
kryys 11-07-2016 09:28

Coraz bardziej popularne zrobiło się hodowanie ziół, nie tylko w ogródkach na wsi, ale również w mieście na balkonach. Bardzo mnie to cieszy, że coraz więcej ludzi docenia smak świeżych ziół. Zdecydowanie smaczniejsze są potrawy, w których znajdują się nasze zioła wyhodowanie na naszym balkonie! Sam fakt tego, że to my je pielęgnujemy i nie musimy używać suszonych ziół, powinien być powodem do dumy. Zioła na balkonie to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Jeśli boisz się zanieczyszczeń, zawsze możesz postawić małą szklarnie na zioła. Ja już od lat hoduje zioła na balkonie. Smakują dużo lepiej, niż te kupowane w sklepie.

gnus
gnus 11-07-2016 15:52

A dlaczego by nie hodować ziół na balkonie? Według mnie to super sprawa, kiedy każdego ranka mogę wyjść na balkon i zerwać sobie świeża bazylię albo tymianek. Bez świeżych ziół nie wyobrażam sobie żadnego posiłku. Na balkonie oprócz ziół hoduje również małe pomidorki koktajlowe! Trochę ciężej jest je utrzymać niż zioła, ale jeśli na prawdę się to lubi to się da. :)

longsen
longsen 12-07-2016 10:36

Ja chyba mam jakiegoś pecha do ziół, które próbuję hodować na balkonie. Dbam o nie staram się jak mogę, ale cały czas mi usychają. Nie poddaje się i sadzę nowe zioła. Myślę, że to może być spowodowane tym, że mieszkam na 4 piętrze i balkon jak bardzo nasłoneczniony. Praktycznie przez cały dzień świeci tam słońce. Chociaż podlewam zioła i pielęgnuję jak mogę, słońce ze mną wygrywa. Może macie jakieś sposoby na więdnące zioła na balkonie?

kobylar
kobylar 12-07-2016 12:57

A jakie zioła na balkonie polecacie? Myślicie, że bazylia wytrzyma przy naszych zmiennych polskich pogodach? Chciałabym spróbować hodować zioła na balkonie, ponieważ, też jestem zwolenniczką świeżych ziół w kuchni. Oregano, tymianek, bazylia. To wszystko to co używam w swojej kuchni i mam nadzieje, że udało by się te zioła wyhodować na balkonie. A Wy jakie macie zioła w swoich balkonowych ogródkach?

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Zioła na dobre trawienie"