Szukaj

Zdejmij maskę otyłości

Otyłość jest jednym z najważniejszych światowych problemów społecznych. Nadwaga stała się powszechną chorobą, która dotyka coraz większą liczbę osób.  Jak sobie z nią radzić? Gdzie szukać pomocy? Jaką dietę zastosować, aby okazała się ona skuteczna? Na te pytania odpowiedzą specjaliści podczas organizowanej 2 czerwca 2012 r. w Poznaniu I Ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Maski otyłości”.


W poszukiwaniu „cudownej diety”, Zdrowie psychiczne a otyłość, Bezruch – samobójstwo na raty,  Epidemia otyłości w Polsce, Razem łatwiej – rola grup wsparcia w leczeniu i zapobieganiu otyłości – to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas konferencji „Maski otyłości”. Wydarzenie to organizowane jest przez Wyższą Szkołę Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego oraz Polskie Stowarzyszenie Praktycznej Terapii Otyłości. – Nadwaga to problem, który nie zawsze bezpośrednio związany jest z nieprawidłowym odżywieniem czy złą dietą. Czasem ma ona zupełnie inne podłoże. Dlatego nie powinniśmy odchudzać się na własną rękę. Zawsze warto skonsultować swoje plany ze specjalistą, w innym wypadku następstwa stosowania różnych diet mogą okazać się zgubne dla naszego zdrowia – mówi dr Justyna Leszka, Dziekan Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu. – Często otyłość jest tylko maską innej choroby lub złych nawyków. Dlatego to specjalista powinien pomóc ściągnąć nam tę maskę i doradzić co robić, aby pozbyć się nadmiernych kilogramów – dodaje.

Głównym celem czerwcowego spotkania jest popularyzacja najnowszych trendów związanych z szeroko pojętą problematyką otyłości oraz przekazanie uczestnikom praktycznych wskazówek mogących przyczynić się do ograniczenia epidemii XXI wieku oraz związanych z nią chorób cywilizacyjnych. Konferencja ta adresowana jest do wszystkich, którzy na co dzień mogą mieć wpływ na kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych w zakresie zapobiegania i leczenia otyłości – nauczycieli, pedagogów, dietetyków, pielęgniarek, rehabilitantów, fizjoterapeutów, psychologów, lekarzy, a także studentów kierunków związanych ze zdrowiem. – Zapraszamy też osoby zainteresowane tą tematyką ze względów osobistych lub rodzinnych – mówi dr Justyna Leszka, Dziekan Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu. – Podczas konferencji wszyscy będą mieli szansę na kontakt i wymianę doświadczeń ze specjalistami, a także udział w wykładach i warsztatach – dodaje.

Konferencja „Maski Otyłości” odbędzie się w Domu Aukcyjnym Adam’s, ul. Matejki 62 w Poznaniu. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym wydarzeniu powinny do 25 maja 2012 r. wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać ją na adres mailowy: dziekanat@wseiii.pl. Więcej informacji na stronie www.wseiii.pl

*****
Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej została utworzona na mocy decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i posiada wpis do rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod numerem 204. Założycielem Uczelni jest Fundacja Uni – Terra, która powstała w 1999 roku i obrała sobie za cel propagowanie idei integracji osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

WSEIiI oferuje studia na czterech kierunkach: pedagogika specjalna (9 specjalności - m.in. oligofrenopedagogika, logopedia z kinezjologią edukacyjną i resocjalizacja z socjoterapią), etnologia (5 specjalności - antropologia kulturowa, antropologia polityczna, komunikacja międzykulturowa w biznesie, turystyka międzynarodowa, etnologia specjalność nauczycielska), archeologia (5 specjalności - archeologia pradziejowa, archeologia turystyczna, zarządzanie w archeologii, archeologia specjalność nauczycielska, prahistoria północno-wschodniej Afryki) oraz dietetyka (3 specjalności - dietetyka kliniczna, dietetyka w odnowie biologicznej, dietetyka w sporcie). Uczelnia prowadzi również studia podyplomowe.

Komentarze do: Zdejmij maskę otyłości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz