Szukaj

Wpływ witaminy C na zdrowie naczyń krwionośnych

Witaminy są podstawowymi substancjami, niezbędnymi do życia, regulującymi nasz metabolizm. Wpływają na produkcję i kontrolowanie energii w naszym organizmie, na wzrost i rozwój  wszystkich tkanek ciała, sa kluczem do naszego zdrowia. Witamina C - kwas askorbinowy - jest jedną z wazniejszych witamin.

Wpływ witaminy C na zdrowie naczyń krwionośnych

Witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, zabezpiecza i reperuje tkankę łączną, kości, mięśnie i naczynia, wspomaga gojenie ran i oparzeń, chroni ciało przed infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi i ich toksynami, poprawia twardośc kości i zębów, obniża cholesterol we krwi, a co ciekawe - niezbędna jest do produkcji adrenaliny i wspomaga organizm w sytuacjach stresowych. UWAGA! Każdy papieros może zniszczyć od 25 do 50 mg witaminy C!

Witamina C - nieznane medycznie oblicze

Pod tym tytułem dr Jerzy Zięba napisał artykuł mówiący o tym, że brak zrozumienia, jak działa witamina C w organizmie oraz brak znajomości jej możliwości terapeutycznych stanowia zagrożenie dla życia człowieka. Wystarczy infekcja zęba, użądlenie pszczoły, czy jakikolwiek inny stan zapalny, żeby stan poziomu witaminy C diametralnie sie obniżył. Mało znaną, a właściwie wcale nieznaną, właściwością witaminy C jest jej zdolność do usuwania metali ciężkich. Dr Zięba podaje, że jej 1 gram jest w stanie usunąć:

  • 20,7 ug ołowiu lub
  • 20,0 ug rtęci lub
  • 7,5 ug arszeniku lub
  • 11,2 ug cadmu lub
  • 5,6 ug niklu.

Witamina C, w takim zastosowaniu, współpracuje w całym procesie usuwania metali ciężkich z substancjami takimi jak magnez, selen, cynk. BRAK LUB NIEDOBORY MAGNEZU WZMAGAJA TOKSYCZNOŚĆ METALI CIĘŻKICH PONAD 100KROTNIE. Witaminę C wspomaga równiez siarka, która zawierają np. czosnek, cebula, jajka, imbir czy brokuły.

Teoria Paulinga czyli samoobrona organizmu

Podwójny Noblista, geniusz chemik i zajmujący się badaniami w dziedzinie medycyny twierdził, że choroba serca może być kontrolowana a nawet wyleczona przez podawanie w dużych dawkach specyficznej substancji odżywczej. Jeżeli występuje deficyt witaminy C, która jest niezbędna do produkcji kolagenu, a naczynia krwionośne są uszkadzane to LDL (zły cholesterol) tworzy złogi miażdżycowe, które są formą samonaprawiania. Zatem - miazdżyca jest forma samonaprawiania sie organizmu.  To rodzaj "samoobrony".  Źródłem małej elastyczności ścianek naczyń krwionośnych jest chroniczny niedobór witaminy C i zmniejszona produkcja kolagenu w organizmie. Profesor Linus Pauling twierdził, że charakterystyczne nietoksyczne substancje wiążą LDL (zły cholesterol)  przyjmowane z pokarmem, a także zapobiegają one i rozpuszczają istniejące w tętnicach złogi miażdżycowe.

Jakie to substancje mogą być zbawienne dla nas?

Oryginalna kuracja oczyszczająca naczynia krwionośne trwająca 10 dni według prof. Linusa Paulinga:

  • 15gr witaminy C = przyjmować w trzech dziennych dawkach po 5000 mg po jedzeniu
  • 5 g Lizyny ( kapsułka 500mg) – aminokwas – przyjmować w trzech dziennych dawkach godzinę przed jedzeniem
  • 2g Proliny( 500mg kapsułka) – aminokwas – przyjmować w trzech dziennych dawkach godzinę przed jedzeniem
  • 200 mg Koenzymu Q 10 przyjmować 2 x dziennie po jedzeniu

Warto tutaj dodać parę szczegółów. Po pierwsze, takie dawki witaminy C doprowadzą do ucieczki miedzi z organizmu. Należy ją suplementować równolegle z witaminą, w dawkach rzędu 2-4 mg dziennie. Warto dorzucić około 15 mg cynku, aby uniknąć kolejnej zależności - większe dawki miedzi potrafią wypłukać cynk. Z kolei lizyna w takich dawkach doprowadzi do ucieczki z organizmu argininy. Warto równolegle brać argininę, w dawkach wynoszących przynajmniej połowę dawki lizyny.

Uwaga!!! Jest to bardzo ważne, aby przyjmować aminokwasy godzinę przed jedzeniem. Działają one wtedy jak swoisty lek, opisane w tłumaczeniu poniżej. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady aminokwasy łączą się z pokarmem i nie spełniają swojego zadania.

Poza tym w trakcie kuracji staramy się nie spożywamy mięsa, ani ciężkostrawnych pokarmów.
Pijemy dużo wody, jemy owoce, warzywa i dużo chodzimy. Organizm musi się skupić na oczyszczaniu.

Autor: Aneta Kaleniuk

Komentarze do: Wpływ witaminy C na zdrowie naczyń krwionośnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz