Szukaj

Weganizm niesie ulgę dla chorych z RZS

Po tym jak Curt Griffing przez 30 lat cierpiał z powodu fizycznych zmian, jakie przyniosło reumatoidalne zapalenie stawów, zrobił to, co wiele osób z jego objawami życzyłoby sobie - odnalazł ulgę.

Arthritis Foundation ustaliła, że około 1.3 miliona obywateli USA cierpi na RA (rheumatoid arthritis - reumatoidalne zapalenie stawów), co daje prawie 1% całej populacji dorosłych obywateli. Fundacja ta, podaje w wyjaśnieniu że ta dolegliwość jest niezwykle powszechna u kobiet (choruje 3 razy więcej kobiet niż mężczyzn). Pan Griffing poznał to schorzenie bardzo dobrze. Doświadczał spuchnięć i sztywności związanych z tym chronicznym stanem. Zmiany w jego ciele odebrały mu przyjemności życia, jakim było kolarstwo i jazda na nartach, ale nie na długo.

Powiedziano mu, by nauczył się z żyć z osłabiającym go zapaleniem stawów, jednak teraz jest dumny, gdyż nie postawił kroku w szpitalu od lat. Wiadomość o rozwinięciu się u niego RA, przyszła ponad 30 lat temu. Ale odkąd zmienił zasadniczo swoją dietę,  jak sam twierdzi, od tego czasu nie był u lekarza.

Zobacz również:

Zmiana diety

Co zatem zrobił ten 57-letni mężczyzna? Zmienił swoje nawyki żywieniowe opierające się na mięsie i serze, na surową, opartą na roślinach dietę. Jego menu składało się z owocowych zblenderowanych koktajli, sałatek z nieprzetworzonych sosów i mnóstwem orzechów. - Odkryłem surową wegańską żywność, a z moim zdrowiem i energią nigdy nie było lepiej. - mówi Griffing.

Sukcesem okazała się również zmiana warsztatu napraw telewizorów na biznes nazwany Raw Food Central. Został nauczycielem kursów surowego weganizmu, dostarczając i dzieląc się swoimi osobistymi opowieściami o zwycięskim odkryciu ukojenia od reumatoidalnego zapalenia stawów. W jego miejscu, jak powiada, ludzie mogą nacieszyć się  nieprzetworzonymi wegańskimi przekąskami, które są bardzo dobrej jakości - nie ma w nich tandetnych dodatków.

Surowa, oparta na roślinach dieta, jest rekomendowana przez wielu ludzi, twierdzących, że obycie się bez mięsa i mlecznych produktów, na rzecz niepodgrzanego, całego pokarmu jest kluczem do ukojenia wielu zdrowotnych przypadłości, zacząwszy od RA i astmy, a skończywszy na cukrzycy i problemach z nadwagą.

Komentarze do: Weganizm niesie ulgę dla chorych z RZS

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz