Szukaj

Tabletki przeciw nadwadze - problemu otyłości nie da się po prostu „przełknąć”

W walce z otyłością oraz cukrzycą często nie zawsze wystarczą jedynie diety oraz ruch. Lekarze oraz pacjenci spodziewają się po farmakologicznych środkach zmniejszających łaknienie dużej pomocy. Jednak doświadczenie pokazuje, że takie lekarstwa często robią więcej szkody niż pożytku, prowadząc nawet do śmierci.Po prostu "przełknąć" otyłość oraz cukrzycę. Nie zawsze wszystko, co jest reklamowane jako idealny środek na zmniejszenie łaknienia, jest nim w rzeczywistości. 

Niemieckie Towarzystwo Endokrynologiczne jest powściągliwe w określaniu takich leków jako cudownego lekarstwa na problemy z wagą. Przeszłość już pokazała, że im więcej mówi się o sukcesie działania lekarstw, tym gorsze i grubsze mogą być konsekwencje.

Ich gwałtowne często działanie prowadziło również w niektórych przypadkach do śmierci.

Waga w liczbach

Im starszy, tym grubszy. Spośród osób pomiędzy 20 a 24 rokiem życia, 18% kobiet oraz 29% mężczyzn ma nadwagę. Natomiast, jeśli chodzi o przedział wiekowy 70-74 lata, jest to już trzy czwarte mężczyzn oraz dwie trzecie kobiet.


Różnice są także jeśli zobaczymy na stan cywilny: 69% wszystkich żonatych mężczyzn oraz 67% mężatek uskarża się na otyłość – jeśli chodzi o singli, jest to 43%. Według urzędu statystycznego, 58% wdów ma nadwagę, natomiast jeśli chodzi o kobiety wolne, ten problem dotyczy jedynie 25% z nich.

Nowy, cudowny lek z USA?

Zrozumiałym jest, że wprowadzenie leku na otyłość na rynek jest witane niezwykle euforycznie. Niestety, już wielokrotnie oczekiwano cudownego leku, dzięki któremu wiele osób pozbędzie się problemu nadwagi lub zwalczy cukrzycę. Równie często nadzieje te były zawiedzione.

Środek zmniejszający łaknienie nie jest stylem życia

Efekt jest jednak ograniczony. Podczas prowadzonych badań na osobami, które poddały się diecie oraz ćwiczeniom, podano lek wspomagający odchudzanie. Pozwoliło im to za zgubienie jednej dziesiątej ich wagi.

Jednakże lekarze podkreślają, że samo połykanie tabletek nie da takiego wyniku. Należy dodać zdrowe odżywianie oraz ruch.

Komentarze do: Tabletki przeciw nadwadze - problemu otyłości nie da się po prostu „przełknąć”

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz