Szukaj

Regularne głodówki mogą przedłużyć życie

Badania przeprowadzone przez Johns Hopkins University's School of Medicine wykazują, że dwu lub trzydniowy post może pomóc twojemu mózgowi. Podczas podobnej głodówki można spożywać warzywa, pić niesłodzone herbaty i pić dużo wody.

Czemu głodówka jest dla nas dobra?

Głodówka może odgrywać znaczącą rolę w funkcjonowaniu mózgu. Po okresie głodówki proponuje się utrzymywanie normalnej diety. Ten system może pomóc w utrzymaniu najlepszej kondycji mózgu. Uważa się, że tymczasowe zaprzestanie jedzenia przestawia nasz mózg na tryb ‘nieszukający jedzenia’ (bierze się to jeszcze z czasów epoki lodowcowej) i tym samym redukuje stres.

Post dawniej

Naukowcy już w 1934 r. zaobserwowali, że zredukowanie kalorii w diecie świnek morskich wydłużało ich życie dwukrotnie. Inne badania wykazały, że post może pozytywnie wpływać na nasz mózg. Osoby cierpiące na choroby Alzheimera i Parkinsona mogą próbować tego sposobu, by złagodzić przebieg choroby. Głodówka polepsza pamięć i wspomaga procesy uczenia się. Post pomaga także przezwyciężyć stres pourazowy, a także pozytywnie wpływa na chorych ze schorzeniami mitochondrialnymi.

Jakie zalety ma jeszcze głodówka?

Głodówka przedłuża żywotność naszego mózgu i powoduje, że czujemy się młodzi i lepiej wyglądamy. Guru zdrowia Mark Sisson mówi: „Poszczenie co jakiś czas jest zupełnie nieszkodliwe, będę zatem co jakiś czas opuszczał kilka posiłków, by potem móc się cieszyć witalnością i bystrością umysłu”.

Monika Kachniarz

Komentarze do: Regularne głodówki mogą przedłużyć życie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz