Szukaj

Raport: Niechęć do żywności GMO wyższa niż kiedykolwiek

Organic Trade Association (OTA) w swoim raporcie publikuje dane, które wykazują, że niechęć do produktów typu GMO jest większa niż kiedykolwiek i w dodatku stale rośnie. Jest to spowodowane między innymi troską rodziców o dzieci, którzy robiąc zakupy, coraz częściej zerkają na etykiety i decydują, którą żywność wybrać.

Głównym powodem unikania produktów typu GMO jest troska rodziców o zdrowie własne jak i o zdrowie ich dzieci. Coraz więcej osób, robiących zakupy staje przed wyborem - czy wybrać żywność ekologiczną czy GMO? Jaki produkt umieścić w koszyku? U coraz większej grupy osób pojawia się niechęć do żywności, która została genetycznie zmodyfikowana.

Unikanie GMO w trosce o zdrowie własne jak i dzieci, jest główną przyczyną tak silnego wzrostu niechęci do modyfikowanej żywności w ostatnich latach. Grupy handlowe w swoim sprawozdaniu U.S. Families' Organic Attitudes and Beliefs 2014 Tracking Study i odnotowały, że „w wyniku analizy 1200 gospodarstw w całym kraju Ameryki, w którym znajduje się co najmniej jedno dziecko, rodziny unikają żywności GMO."

- Każdego roku odnotowuje się wzrost wiedzy rodziców w tematyce zagadnień związanych z żywnością ekologiczną. Rodzice stają się bardziej świaodmi korzyści ekologicznych. Dodatkowo, rodzice sami starają się świadomie rozwijać wiedzę na temat GMO oraz zadawać coraz więcej pytań - powiedział dyrektor generalny (OTA) Laura Batcha.

Popyt na produkty ekologiczne rozwija się w dynamicznym tempie. W samych Stanach Zjednoczonych, w sprzedaży tych produktów, odnotowano 35 miliardów dolarów przychodu. W porównaniu z 2012 rokiem, jest to zysk większy o 12%, co aktualnie jest nowym rekordem sprzedaży produktów ekologicznych.

Badanie Organic Trade Association pokazuje, że 8 na 10 amerykańskich rodzin, umieszcza w swojej liście zakupów produkty ekologiczne.
OTA potwierdza również, że rodzice są coraz częściej skłonni zapłacić więcej za żywność ekologiczną, niż za tańszą GMO. W odrębnym raporcie stwierdza się, że u 47% respondentów, połowa tygodniowych zakupów to produkty ekologiczne.

Opracował: Damian Nowaczek

Komentarze do: Raport: Niechęć do żywności GMO wyższa niż kiedykolwiek

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz