Szukaj

Papaja i jej nasiona korzystne dla zdrowia

Badanie University of Karachi donosi, że papaja i jej nasiona mają wiele rozlicznych korzystnych dla zdrowia właściwości. Naukowcy Marian Naseem i Muhammad Karam Nasir odkryli, że różne składniki odżywcze w tym owocu mogą wspomagać zdrowie. Badacze dodają, że w niektórych krajach ludzie posługują się papają w leczeniu chorób i wspomaganiu odporności.Nasir mówi: - Papaja zawiera ogromne ilości witamin i minerałów, takich jak witamina C, potas, żelazo, magnez, wapń, tiamina. Zawiera też papainę, czyli enzym uśmierzający zaburzenia gastryczne i trawienne.

Owoc ten może być niezwykle skuteczny w zwalczaniu wielu chorób, takich jak rak czy cukrzyca, zdaniem naukowców.

Nasir wyjaśnia: - Papaja może kontrolować i zatrzymać cukrzycę. Codzienne jedzenie tego owocu może zwalczyć raka, ponieważ zawiera on takie chemiczne składniki, jak likopen.

Kolejną zaletą papai jest jej wpływ na utratę wagi oraz na obniżenie ryzyka zawału serca - ludzie, którzy mają problemy z nadciśnieniem, powinni włączyć owoc do swojej codziennej diety.


Poza tym, papaja pomaga w utrzymaniu dobrego wzroku, ponieważ zawiera witaminę A.

Ludzie prowadzący siedzący tryb życia albo mający siedzącą pracę, również powinni pomyśleć o włączeniu owocu do swojej diety, albowiem pomaga on w ograniczeniu ryzyka powstania skrzepów krwi w nogach.

Magnez zawarty w papai pomaga zaś opanować problemy z trądzikiem. Oprócz tego, jedzenie papai wiąże się z eliminacją zaburzeń trawienia, zaparć i mdłości. Palacze powinni wziąć pod uwagę, że papaja zapobiega powstawaniu rozedmy.

Naseem dodaje: - Sok z nasion papai chroni nerki przed dysfunkcjami, ponieważ zawiera flawonoidy. Jak wiemy, flawonoidy w diecie nie pozwalają zarazkom na wywoływanie chorób.

Według Naseem, nasiona papai mogą chronić ludzi przed wieloma infekcjami, a nawet zwalczać robaki jelitowe.

Naseem podkreśla: - Badania przeprowadzone w Nigerii wykazały, że 76,7% uczestników pozbyło się robaków jelitowych pijąc prosty sok z nasion papai przez 7 dni. Japończycy z kolei uważają, że konsumpcja nasion tego owocu może chronić przed chorobami wątroby. Prawdopodobnie dlatego, że nasiona te zawierają jakiś składnik chroniący przed rozwojem guza.

Komentarze do: Papaja i jej nasiona korzystne dla zdrowia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz