Szukaj

Organiczne produkty mogą zredukować poziom pestycydów o 90%

Najnowsze badania dowodzą, że jedząc organiczne produkty przez tydzień, możesz zredukować poziom pestycydów o 90%. Wyniki badań zostaną opublikowane w lipcowym wydaniu Journal of Environmental Research.

Badania potwierdzają ustalenia  z 2006 roku. Dowodziły, że dieta organiczna bardzo obniżyła poziom pestycydów fosforowych.

Wyniki badań mają ważne konsekwencje w redukcji eksplozji pestycydów w czasie, kiedy sporo naszych komercyjnych produktów nieekologicznych jest obciążonych pestycydami, również w organicznych produktach, zwłaszcza dla dzieci.

Szczegóły nowych badań

Badania były przeprowadzane przez RMIT University, prowadzone były przez dr. Liza Oates. Dr Oates, który stwierdził, że poziom fosforanu uczestników był o 98% niższy, kiedy zdrowo się odżywiali  przez 7 dni  w stosunku do tradycyjnej diety w tym samym czasie. Dialkilofosforany stanowią ok. 70-80% pestycydów fosforoorganicznych.

Podczas fazy organicznej, uczestnicy spożywali,  średnio 93% organicznego jedzenia- włączając 83% “jedzenia z certyfikatem”  i 10% “prawdopodobnie organicznego” jedzenia. Dr Oates powiedział, że spory spadek fosforoorganiczny poziomu pestycydów sugeruje, że źródło największej ilości pestycydów pochodzi z naszego jedzenia. Jednakże, może pochodzić z innych źródeł, takich jak drogi oddechowe oraz skóra.

Badania były powiązane z szeregiem problemów zdrowotnych  i pestycydami, włączając raka i problemy z centralnym układem nerwowym. Dr Oates powiedział, że wiadomość ta nie jest niespodzianką. Wiele z tych środków zostało pierwotnie opracowanych do wojny chemicznej.

W ostatnich badaniach opublikowanych w gazecie Pediatrics, badacze odkryli, że u dzieci, które mają wysoki poziom pozostałości  pestycydów, jest w 93%  prawdopodobne, że będą mieć ADHD.

Pestycydy w naszych produktach

Wiele produktów spożywczych jest  zanieczyszczonych w znaczące poziomy pestycydów. Według Environmental Working Group, która właśnie stworzyła listę najbardziej “naładowanych pestycydamii” owoców i warzyw. Jabłka są najgorszym zabójcą.  Większość powszechnie uprawnianych jabłek sprzedawanych w USA są poddane działaniu dwufenyloaminy. Chemiczne pestycydy pomagają uniknąć brązowienia jabłek, kiedy leżą w chłodni przez rok, zanim będą wystawione do sprzedaży. Problem polega na tym, że im dłużej jabłka będą poddane temu działaniu, tym bardziej fosforan dialkilu  pozostaje w owocu.

Inne produkty wymienione Environmental Working Group tzw. „parszywa dwunastka" w 2014 roku: truskawki, winogrona, brzoskwinie, seler, szpinak, słodka papryka, importowane nektarynki, ogórki, pomidory koktajlowe, przystawki i importowany groszek. Każde z nich zawiera szereg różnych pestycydów i ma wysokie stężenie pestycydu w stosunku do innych przedmiotów produkcji. Najlepiej przyłączyć się do certyfikowanej produkcji ekologicznej (albo rozwijać własne ekologiczne owoce i warzywa), aby zmniejszyć istniejące poziomy pestycydów. Należy spożywać produkty ekologiczne.

Jak na ironię, jabłka organiczne, które są wolne od pestycydów, to jedne owoce, jeśli chodzi o usuwanie pestycydów i innych toksyn, szczególnie gdy jabłka są krojone i doskonale odtruwają.

Opracowała: Inez Brodowska

Komentarze do: Organiczne produkty mogą zredukować poziom pestycydów o 90%

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz