Szukaj

Jedzenie ryb korzystnie wpływa na depresję poporodową

Badania przeprowadzone przy współpracy Gabriela Shapiro z University of Montreal oraz Research Centre przy Sainte-Justine Mother and Child Hospital wykazują, że za depresją poporodową mogą stać niedobory kwasów omega-3. Podczas pierwszych lat wychowywania dzieci kobiety są bardzo wysoce narażone na zaburzenia depresyjne, a urodzenie dziecka może wręcz to potęgować, jeżeli są one słabe psychicznie.Czytając literaturę specjalistyczną można zauważyć pewną zależność pomiędzy ciążą, kwasami omega-3 oraz reakcjami chemicznymi, które uwalniają serotoninę, hormon regulujący nasz nastrój.

Wedle Shapiro, wiele kobiet dostarczając sobie w jedzeniu większą ilość tego specyfiku, może utrzymać go na rekomendowanym poziomie.


Podczas ciąży kwasy omega-3 są przesyłane z organizmu kobiety do płodu, a później do gruczołów mlekowych, przez co obniża się ich poziom w organizmie kobiety.

Ponadto dane wskazują, że najwięcej ludzi z niedoborem tego składnika mieszka na terenie USA. Saphiro twierdzi, że nowe odkrycia pozwolą uskutecznić walkę z depresją i innymi schorzeniami natury psychicznej.

Komentarze do: Jedzenie ryb korzystnie wpływa na depresję poporodową

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz