Szukaj

Istnieje związek pomiędzy dietą wegetariańską, a długowiecznością

Ludzie stosują różne diety po to, aby poprawić swój stan zdrowia i ustrzec się przed zagrożeniami znajdującymi się w różnych produktach żywnościowych. Z takich właśnie powodów wiele osób decyduje się na przestrzeganie zasad wegetariańskiego stylu życia. Panuje jednak przekonanie, że wegetarianizm jest zbyt ubogi w niektóre składniki odżywcze, które znajdują się w produktach mięsnych.

Przeprowadzone niedawno badania wykazały nową zaletę diety wegetariańskiej. Kalifornijscy naukowcy wykonali analizę wyników żywieniowych u ponad 70 000 osób, wywodzących się z różnych grup etnicznych i zamieszkujących obszar Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Wywnioskowano, że wegetarianizm wpływa na dłuższe życie i przy okazji przyczynia się do zmniejszonej emisji gazów cieplarnianych.

Wegetarianizm i dłuższe życie

Badania potwierdziły, że wskaźnik śmiertelności dla ludzi jadających mięso był o 20% wyższy niż u wegetarianów. Ciekawostką jest fakt, że Stany Zjednoczone na pokrycie leczenia chorób spowodowanych spożywaniem mięsa wydają 30 – 60 miliardów dolarów. Konsumpcja mięsa przyczynia się między innymi do chorób serca i cukrzycy. Zauważona została również korelacja pomiędzy dietą zawierającą żywność pochodzenia roślinnego, a zmniejszonym poziomem cholesterolu i mniejszą zachorowalnością na raka.

Wegetarianizm poprawia stan środowiska

Rezultatem badań jest stwierdzenie, że przejście z diety niewegetariańskiej na wegetariańską lub chociaż na półwegetariańską wpływa na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Emisja może w takim wypadku zostać zredukowana aż o jedną trzecią. Szczególnie znaczący jest ten wynik na obszarach zagrożonych długofalowymi skutkami zmian klimatycznych. Jedzenie mięsa wpływa na większą produkcję metanu i odpadów zwierzęcych.

Można teraz stwierdzić, że dieta wegetariańska wpływa nie tylko na zdrowie człowieka i jego dłuższe życie, ale również na stan zdrowia naszej planety.

Komentarze do: Istnieje związek pomiędzy dietą wegetariańską, a długowiecznością

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz