Szukaj

EkoBohaterki czyli 90-dniowy ekologiczny eksperyment

Ewa Dumańska z Warszawy oraz Jolanta Hytkowska z Krakowa biorą udział w 90-dniowym ekologicznym eksperymencie. Obie zostały wybrane EkoBohaterami Programu W 90 DNI do EKO wygrywając tym samym żywność organiczną na czas trwania akcji.


EkoBohaterki przez 3 miesiące jedzą ekologicznie i podejmują się próby zmiany swojego stylu życia na bardziej aktywne i świadome – szukają nowej jakości w swoim życiu.  Ewa i Jolanta pozostaną przez ten czas pod stałą opieką lekarzy, diet coachów oraz psychologów.

W 90 DNI do EKO to proekologiczny projekt, będący promocją zdrowego trybu życia i filozofii małych kroków. Użytkownicy zarejestrowani na stronie www.90dnidoeko.pl dostają codziennie jedno, proste zadanie, które uczy zdrowych nawyków poprawiających jakość życia. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe. EkoBohaterowie wykonują te same zadania, ale ich dieta jest oparta prawie całkowicie o produkty ekologiczne. EkoBohaterki rywalizują także między sobą, zabiegając o przychylność pozostałych uczestników Programu, którzy mogą dołączać do ich drużyn.

Patronat nad Programem W 90 DNI do EKO objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska. Akcji partneruje w sumie ponad 30 polskich miast, miejscowości oraz ekologicznych instytucji.

Ewa kontra Jola

Ewa Dumańska, mieszkanka Warszawy, ma 40, ale czuje się na 30. Na co dzień zajmuje się czwórką dzieci, domem, psem, kotem i pracą we własnej firmie. Jak sama pisze, przystąpiła do Programu, ponieważ potrzebowała dodatkowej motywacji i wsparcia, by zrobić coś na dłużej niż kilka tygodni. - Brzmi jak wielka frajda, podróż, w której bagaże poniosą ze mną ci, którzy mają w tym wprawę, mają plan i mapę – mówi Ewa - Liczę na to, że poznam wiele ciekawych ekonowości, alternatyw i złapię się ich na dobre. Poza tym, jeśli być bohaterem, to właśnie “EKO”! – zapewnia Ewa Dumańska. Blog Ewy można śledzić pod adresem: www.via-eco.blog.90dnidoeko.pl


Jolanta Hytkowska reprezentująca Kraków ma 47 lat, choć czuje się na 35. Jest nauczycielem w przedszkolu oraz specjalistą PR & Marketing w prywatnej firmie. Poza tym prowadzi szkolenia, animuje grupy podczas imprez plenerowych, publikuje. - To doskonały sposób na rozszerzenie wiedzy, utrwalenie nawyków i bardziej świadome życie EKO – tłumaczy swoje powody przystąpienia do Programu Jolanta Hytkowska - To sposób, żeby lepiej poznawać siebie, znajdować sposoby na upływający czas i zachowanie dobrej kondycji, poznać także nowe produkty i przepisy na dania. Polubiłam gotowanie i chciałabym stosować to, czego się nauczę na co dzień, także po zakończeniu Programu. - Więcej o 90-dniowym eksperymencie Joli można przeczytać na jej blogu: www.kobietaszczesliwa.blog.90dnidoeko.pl


Assessment – czyli jak wybierano EkoBohaterów?

Aby wyłonić dwóch EkoBohaterów w styczniu Grupa Trenerska Mentor przeprowadziła trzy assessmenty (wielopłaszczyznowe procesy rekrutacyjne) w trzech miastach Polski: w Warszawie, Łodzi oraz Krakowie. EkoBohaterów wybierano spośród osób, które wcześniej zalogowały się na stronie Programu W 90 DNI do EKO i wypełniły specjalny test.

-  Interesowało nas to, co w tej chwili dzieje się u kandydatów, a także ciekawi byliśmy doświadczeń, historii życia poszczególnych osób – opowiada o kulisach wyborów EkoBohaterów, Anna Grabowska, psycholog i psychodietetyk z Grupy Mentor - Każda z EkoBohaterek to zupełnie inna osoba. Choć obie panie podobnie zarażają swoim zapałem i zaangażowaniem, to jednak  każda z nich prezentuje inny styl funkcjonowania w trakcie projektu.

90-dniowy diet coaching

EkoBohaterki Programu W 90 DNI do EKO poddano szczegółowym badaniom lekarskim wykonanym przez laboratorium medyczne „Diagnostyka”. Badania zostaną powtórzone po zakończeniu Programu. Przez 90 dni Ewa oraz Jola są także pod stałą opieką diet coachów i psychologów.

- Naszym zadaniem jest pomóc poznać EkoBohaterkom ich potrzeby żywieniowe oraz stworzyć taki plan odżywiania i zdrowego stylu życia, który będzie odpowiadał ich indywidualnemu stylowi życia. To Ewa i Jola mają być autorkami swoich nowych reguł - mówi Agnieszka Sienkiewicz, jeden z diet coachów Programu.

Specyfika diet coachingu polega na tym, że EkoBohaterki nie dostają od specjalistów gotowej, rozpisanej diety. One same decydują o wyborze produktów, potraw oraz o rodzaju zmian, jakie są gotowe wdrożyć do swojego życia.

- EkoBohaterki Programu W 90 DNI do EKO  mają szansę pokazać, że ekologiczne jedzenie i eko styl życia są dla każdego – mówi Sławomir Chłoń, prezes ORGANIC Farma Zdrowia, będącej koordynatorem Programu – Wszyscy będziemy mogli na dwóch „żywych przykładach” obserwować, jak wygląda przechodzenie na eko, zamiana ilości na jakość, zastąpienie konsumowania smakowaniem życia – tłumaczy Sławomir Chłoń.

Komentarze do: EkoBohaterki czyli 90-dniowy ekologiczny eksperyment

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz