Szukaj

Dziesięciominutowa przechadzka to główna aktywność fizyczna dla większości Amerykanów

Mimo wszystkich raportów na temat korzyści zdrowotnych spaceru i jazdy rowerem, większość Amerykanów nie chodzi, nie jeździ na rowerze i nie posługuje się żadnymi innymi formami aktywnego transportu. Tak alarmują badacze, którzy publikują artykuł na ten temat w American Journal of Preventative Medicine.Mniej niż ¼ dorosłych Amerykanów korzysta z aktywnego transportu mniej niż 10 minut w sposób nieprzerwany w ciągu typowego tygodnia, jak podają dane z National Health and Nutrition Examination Survey.

Aktywny transport oznacza spacer, jazdę rowerem, rolki lub deskorolkę.

Ludzie, którzy posługują się aktywnym transportem, mają niższy indeks BMI i są mniej zagrożeni nadciśnieniem tętniczym, mówią autorzy ankiety.


Wykazane korzyści zdrowotne powinny wpłynąć na politykę rządu dotyczącą infrastruktury, która powinna umożliwiać poruszanie się pieszo i na rowerze, powiedział główny autor badania, dr Gregg Furie z Yale School of Medicine.

Możliwe usprawnienia infrastruktury obejmują wyspecjalizowane ścieżki rowerowe i trasy, a także edukację dotyczącą wspólnego korzystania z dróg przez rowerzystów i kierowców samochodów, publiczne przechowalnie rowerów, lepszy transport publiczny zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

Stany Zjednoczone mają jeden z najniższych wskaźników aktywnego transportu na świecie i nie bez przyczyny. Amerykańskie zasady transportu i finansowania sprzyjają podróżowaniu samochodem, nieświadomie zniechęcając do aktywnego przemieszczania się, powiedział dr James F. Sallis, dyrektor oddziału medycyny behawioralnej na University of California w San Diego.

Komentarze do: Dziesięciominutowa przechadzka to główna aktywność fizyczna dla większości Amerykanów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz