Szukaj

Angielscy politycy planują obniżyć zasiłki dla otyłych

W Westminster, okręgu londyńskim, posłowie z partii konserwatywnej forsują pewną ideę: obniżania zasiłków dla osób z nadwagą. Lekarze brytyjscy mieliby prawo do przepisywania aktywności fizycznych, które, w zależności od miasta, mogłyby być refundowane przez gminy, jak zakłada nowy projekt.Przestrzeganie tych zaleceń pozwoliłoby na powrót do wyjściowej sumy zasiłków, a ci, którzy okazaliby się najbardziej wytrwali, mogliby dostawać nawet więcej pieniędzy niż na samym początku.

Na tę chwilę pomysł ten istnieje tylko na papierze, w raporcie sporządzonym przez lokalnych konserwatystów, ale sam koncept zdaje się coraz bardziej uwodzić polityków.

Trzeba jeszcze dodać, że w UK jedna osoba na cztery jest uważana za otyłą. Jak mówi brytyjski Minister Zdrowia, bezpośrednie koszty tej epidemii osiągają nawet 6,3 mld euro.


Wielu jednak uważa, że nawet mimo palącej sytuacji, takie rozwiązanie jest zbyt radykalne, i bardziej posłuży robieniu oszczędności niż poprawi zdrowie obywateli.

Aby ludzie stracili na wadze, trzeba przede wszystkim, żeby mieli na to ochotę, mówi John Wass z Królewskiego Kolegium Medycyny. Z dużą rezerwą podchodzę do zmuszania ludzi do ćwiczeń.

Pozostaje jeszcze sprawdzanie, czy osoby, których to dotyczy, faktycznie wysilają się na basenie czy na spacerze. Nie wiadomo, kto miałby to robić i w jaki sposób, poza obserwowaniem zmian wagi u otyłych.

Komentarze do: Angielscy politycy planują obniżyć zasiłki dla otyłych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz