Szukaj

Angielscy politycy planują obniżyć zasiłki dla otyłych

W Westminster, okręgu londyńskim, posłowie z partii konserwatywnej forsują pewną ideę: obniżania zasiłków dla osób z nadwagą. Lekarze brytyjscy mieliby prawo do przepisywania aktywności fizycznych, które, w zależności od miasta, mogłyby być refundowane przez gminy, jak zakłada nowy projekt.Przestrzeganie tych zaleceń pozwoliłoby na powrót do wyjściowej sumy zasiłków, a ci, którzy okazaliby się najbardziej wytrwali, mogliby dostawać nawet więcej pieniędzy niż na samym początku.

Na tę chwilę pomysł ten istnieje tylko na papierze, w raporcie sporządzonym przez lokalnych konserwatystów, ale sam koncept zdaje się coraz bardziej uwodzić polityków.

Trzeba jeszcze dodać, że w UK jedna osoba na cztery jest uważana za otyłą. Jak mówi brytyjski Minister Zdrowia, bezpośrednie koszty tej epidemii osiągają nawet 6,3 mld euro.

Zobacz również:Wielu jednak uważa, że nawet mimo palącej sytuacji, takie rozwiązanie jest zbyt radykalne, i bardziej posłuży robieniu oszczędności niż poprawi zdrowie obywateli.

Aby ludzie stracili na wadze, trzeba przede wszystkim, żeby mieli na to ochotę, mówi John Wass z Królewskiego Kolegium Medycyny. Z dużą rezerwą podchodzę do zmuszania ludzi do ćwiczeń.

Pozostaje jeszcze sprawdzanie, czy osoby, których to dotyczy, faktycznie wysilają się na basenie czy na spacerze. Nie wiadomo, kto miałby to robić i w jaki sposób, poza obserwowaniem zmian wagi u otyłych.

Komentarze do: Angielscy politycy planują obniżyć zasiłki dla otyłych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz