Szukaj

Amerykańskie dzieci zaczęły chudnąć?

Proporcje otyłości pośród dzieci z rodzin o niskich przychodach zaczęły spadać w 19 stanach amerykańskich, po tym, jak w ciągu 30 lat wzrosły bez mała dwukrotnie, według najnowszego raportu centrum Centers for Disease Control and Prevention.Raport przyjrzał się 12 000 000 dzieci z 40 stanów amerykańskich, Wysp Dziewiczych oraz z Puerto Rico. Badacze zmierzyli ich wzrost i wagę w 2008 i 2011, aby obliczyć BMI.

Mimo że spadki są małe w większości przypadków, to jednak jest to oznaka postępu, według słów Toma Frieden z CDC.

Otyłość dziecięca spadła o ponad 1% w stanach takich jak Floryda, Georgia, Missouri, New Jersey, Południowa Dakota oraz na Wyspach Dziewiczych, w okresie od 2008 do 2011. W innych stanach odnotowano mniejszy spadek.


W 21 stanach i innych terytoriach nie stwierdzono znaczącej różnicy w prewalencji otyłości, a w niektórych przypadkach proporcje otyłości nawet wzrosły.

W latach 1976 – 1980, proporcje otyłości pośród amerykańskich dzieci w wieku od 2 do 5 lat wynosiły 5%, w porównaniu do 12.1% z okresu 2009 – 2010.

Około 1 na 8 dzieci w wieku przedszkolnym w USA jest uważane za otyłe. Dzieci te też są 5 razy bardziej zagrożone otyłością w wieku dorosłym.

Proporcje otyłości są większe pośród osób rasy czarnej i pochodzenia hispanoamerykańskiego: 1 na 5 i 1 na 6 odpowiednio.

Nowy raport zwrócił także uwagę pierwszej damy Michelle Obama, z której inicjatywy powstał program Let’s Move!, walczący z dziecięcą otyłością.

Pierwsza dama powiedziała: - Raport ten odzwierciedla ważne postępy, ale wiemy, że przed nami jeszcze wiele pracy, jeżeli pragniemy zdrowej przyszłości dla naszych dzieci.

Komentarze do: Amerykańskie dzieci zaczęły chudnąć?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz