Szukaj

Tylko nie popadnijmy w paranoję

Odpowiedz w wątku
Dejla
~Dejla 12-01-2006 09:44

Wszystko to brzmi dość przerażająco i dobrze bo może przemówi do wyobraźni wielu przyszłych matek. Z drugiej strony jednak gdyby zawsze w przypadku spożycia alkoholu w ciąży występował opisywany Zespół to w tym kraju byłyby prawie same dzieci z FAS! Przecież w ilu przypadkach kobieta nawet nie wie, że jest w ciąży a zanim się dowie to normalnie funkcjonuje: imieniny, urodziny, wesele, piątek wieczór :) W naszym kraju niestety dużo pijemy.

Jarjan
~Jarjan 27-01-2006 21:32

Niestety okazuje się, że w naszym kraju jest to również bardzo poważny problem. Bardzo często nierozpoznany. Często diagnozowany jako dysleksja, zaburzenia zachowania, ADHD. Najczęściej dzieci z uszkodzeniami mózgu ( alkohol jest tu główną przyczyną - spożywany przez matki, w okresie prenatalnym)trafiają z powodu dysfunkcji rodzin naturalnych ( zaniedbań- braku opieki, zjawisk społecznej patologii)- do różnych instytucji opiekuńczo - wychowawczych lub rodzin adopcyjnych i zastępczych. Duża grupa dzieci z uszkodzeniami mózgu funkcjonuje w rodzinach własnych. Nie mają żadnej pomocy - terapii ani w placówkach opieki ani w rodzinach. Fas - u nie można uleczyć, ale można stymulować rozwój tej grupy dzieciaków. W kilku miejscach w Polsce, są ludzie znający metody terapii neurorozwoju ( NDT - Neurodevelopment therapy)- m.in. w Lędzinach - Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa - woj. śląskie, w Markach - Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci "Szansa" - woj. mazowieckie, w Toruniu - Instytut Terapeutyczny Fundacji "Dać Szansę". Oglądałem zajęcia grupowe wg metody NDT w Tłuszczu w Szkole Podstawowej. Prowadzi to terapeuta NDT z Towarzystwa "Szansa". Bardzo interesujące. Nauczyciele, z którymi rozmawiałem - widzą zmiany zachowania u dzieci, które zaburzały funkcjonowanie edukacyjne całych klas. Jeśli jest ktoś zainteresowany to kontakt bezpośredni z Towarzystwem "Szansa" - 880 162 093 - na hasło FAS.

IzaBela
~IzaBela 28-03-2006 16:57

No cóż imperezy: urodziny, imieniny itp.... kobieta nie wie że jest w ciąży wiec pije.....Potem zastanawia się dlaczego jej dziecko ma problemy np w szkole, wygląda normalnie bo ilość wypitego alkoholu nie spowodowało zmian w dysmofii twarzy a jednak wykształciły się nieprwidłowe połączenia miedzyneuronalne.....Nie ma ilości bezpiecznej...Pamiętaj o tym.Kobiety często nie widzą żę są w ciąży a sięgają po alkohol nie wykluczając możliwości tworzenia się w jej łonie nowego życia na którego rozwój ma wpływ...to się nazywa bezmyślność nie paranoja

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "FAS - Zespół Alkoholowy Płodu (FETAL ALCOHOL SYNDROME)"