Szukaj

Antykoncepcja ratuje 250 000 kobiet każdego roku

Podziel się
Komentarze1

Antykoncepcja pozwala na uratowanie życia blisko 250 000 kobiet każdego roku na całym świecie, a mogłaby uratować kolejne 104 000, gdyby wszystkie kobiety, stosujące metody hormonalne, miały do dyspozycji adekwatne środki antykoncepcyjne.W 2008 roku, 355 000 kobiet zmarło w następstwie porodu albo z powodu niebezpiecznej aborcji. W tym samym roku ćwierć miliona kobiet uratowało swoje życie dzięki odpowiedniej antykoncepcji, jak ocenia badanie opublikowane w naukowym przeglądzie naukowym The Lancet.

Doktor John Cleland ze Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej w Londynie, stwierdza - Liczba kobiet umierających w trakcie porodu mogłaby spaść jeszcze o 30%.

Przede wszystkim, to duże postępy w dziedzinie antykoncepcji w krajach rozwijających się pozwoliły ograniczyć liczbę zgonów kobiet z powodu porodu – o 40% w ciągu ostatnich 20 lat.


Jednakże, w dalszym ciągu z poważnymi problemami zmaga się Afryka Subsaharyjska, gdzie jedynie 22% kobiet zamężnych bądź aktywnych seksualnie posługuje się metodami antykoncepcji. Dla porównania, w krajach rozwiniętych z takich środków korzysta 75% pań.

Badacz Saifuddin Ahmed, autor innych prac, dodaje - Każdego roku na świecie umiera około 3 mln noworodków z powodu komplikacji związanych z ciążą bądź porodem.

Ograniczenie ryzykownych ciąż oraz wydłużenie czasu między dwiema ciążami pozwoliłoby również zwiększyć szanse noworodków na przeżycie.

W krajach rozwiniętych, ryzyko wcześniactwa jest podwójne, kiedy do kolejnego zapłodnienia dochodzi 6 miesięcy po pierwszej ciąży. Noworodki urodzone mniej niż dwa lata po starszym rodzeństwie są o 60% bardziej zagrożone zgonem niż noworodki urodzone po upływie ponad 2 lat.

Komentarze do: Antykoncepcja ratuje 250 000 kobiet każdego roku (1)

Zyta89
Zyta89 24-06-2019 13:42

antykoncepcja

1

Ja nie mogę stosować hormonów ze względu na zakrzepicę żylną. Zdecydowałam się na diafragmę caya łącznie z żelem plemnikobójczym. Używam ją przed każdym stosunkiem. A kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze