Szukaj

Zachorowalność na choroby serca lekko spada w Stanach Zjednoczonych, pokazują nowe badania

Podziel się
Komentarze0

Poziom zachorowalności na choroby wieńcowe, w sumie, spada w Stanach Zjednoczonych, mimo że niektóre stany indywidualnie doznały wzrostu zachorowalności, według badania opublikowanego niedawno przez amerykańskie centra kontroli i prewencji chorób (Centers for Disease Control and Prevention).


Choroba wieńcowa – co to jest?


Choroba wieńcowa pojawia się w momencie, kiedy małe naczynia krwionośne, które prowadzą do serca i dostarczają krew i tlen, zwężają się. Może to w ostateczności doprowadzić do zawału.

Ostatnio, jak podała Organizacja Narodów Zjednoczonych, choroby serca są jednym z głównych globalnych zabójców; w odróżnieniu od chorób zakaźnych, takich jak gruźlica albo AIDS.

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych

W okresie od 2006 do 2010 roku, zachorowalność na choroby serca i choroby wieńcowe spadła z 6,7 procent do 6 procent, jak podaje nowy raport.

Amerykańskie centra kontroli i prewencji chorób wyjaśniają, iż spadek tem można zawdzięczać spadkowi zachorowalności na choroby serca w populacji z grupy ryzyka, takich jak palacze papierosów oraz ludzie z wysokim ciśnieniem krwi. Jak również, leczenie chorób serca jest coraz lepsze, stąd też być może lepszy wynik.


Wszyscy jesteśmy zagrożeni chorobą serca i udarem, mówi doktor Jing Fang, epidemiolog w jednostce Chorób Serca i Prewencji Udaru w Centers for Disease Control and Prevention.

Ludzie w każdym wieku, każdej płci i każdej rasy, każdego pochodzenia – wszyscy jesteśmy tym dotknięci. Aczkolwiek, niektóre grupy, włączając w to Indian północnoamerykańskich oraz rdzennych mieszkańców Alaski, a także Afroamerykanów oraz starszych dorosłych, są bardziej zagrożone niż inni,
uzupełnia jeszcze doktor Jing Fang.

Niektóre stany Ameryki Północnej doświadczyły spadku zachorowalności na choroby serca, podczas gdy inne nie. Zachodnia Wirginia, na przykład, która miała najwyższy poziom zachorowalności na choroby serca – doświadczyła spadku o 23,1%. Albo jeszcze Missouri, stan ten doświadczył spadku o 22,1 % poziomu zachorowalności. W porównaniu do Maine, na przykład, który doznał wzrostu zachorowalności o 14,3%, jak donosi raport Centers for Disease Control and Prevention.

Grupy zagrożone chorobami serca

Starsi ludzie, kobiety po okresie menopauzy, a także mężczyźni, jak również ludzie, u których choroba serca występująca w rodzinie, a także Afroamerykanie, Indianie północnoamerykańscy, Azjaci oraz Meksykanie – dla wszystkich tych grup poziom zachorowalności na choroby serca i choroby wieńcowe wzrósł w Stanach Zjednoczonych, według ostatniego raportu amerykańskiego narodowego instytutu zdrowia, National Institutes of Health.

Komentarze do: Zachorowalność na choroby serca lekko spada w Stanach Zjednoczonych, pokazują nowe badania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz