Szukaj

Wywiad z fizjoterapeutami – obraz polskiego kuracjusza

Podziel się
Komentarze0

Problemy z kręgosłupem dotyczą obecnie większości społeczeństwa. Jak im zapobiegać? Jak leczyć? Zachęcamy do przeczytania wywiadu z fizjoterapeutami, którzy podpowiedzą, jak walczyć z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa.

Wywiad z fizjoterapeutami – obraz polskiego kuracjusza


Z jakimi problemami zmagają się polscy kuracjusze?

- Ponad 70% dorosłych osób zmaga się z różnorodnymi dolegliwościami kręgosłupa. Współcześni 20- i 30-latkowie coraz częściej cierpią na dyskopatię, która jeszcze niedawno dotyczyła wyłącznie osób po 40. roku życia. Wpływa na nią głównie siedzący tryb życia i praca przy komputerze, obciążająca szyję, barki i lędźwie. Nie bez znaczenia jest także unikanie zajęć fizycznych w wieku szkolnym i brak ruchu, który z kolei prowadzi do nadwagi. Otyłość, dotyka bowiem coraz większą liczbę osób, także dzieci i nastolatków, oraz stanowi zagrożenie dla naszych stawów obwodowych.

Jaka jest więc recepta dla współczesnego 30-latka?

- Osoby, które cierpią na problemy z kręgosłupem powinny przede wszystkim zgłosić się do specjalisty. Każdy niepokojący objaw wymaga bowiem indywidualnej konsultacji z fizjoterapeutą i zaproponowania odpowiednich ćwiczeń i zabiegów. Wczesne zdiagnozowanie problemu, skutecznie dobrana i odpowiednio szybko zastosowana rehabilitacja umożliwia powrót do pełni zdrowia.


Dlaczego Polacy nie lubią się ruszać?

- Z jednej strony, ze względu na brak czasu i zapracowanie. Z drugiej, z uwagi na lenistwo lub brak wiedzy w jaki sposób ćwiczyć, by zapewnić sobie choć odrobinę pozytywnej energii i niezbędnego ruchu. A recepta na aktywność jest prosta: 3-30-130, czyli 30 minut ćwiczeń, 3 razy w tygodniu, w taki sposób, aby uzyskać tętno 130 uderzeń na minutę. Niestety coraz więcej z nas woli kupić suplementy diety wspomagające odchudzanie, niż poświęcić choćby 15 minut na aktywność.

Czy woda pomaga na problemy z kręgosłupem?

- Nie każda woda, ale wysokomineralizowana z pewnością. Woda siarczkowa o najwyższym na świecie stężeniu substancji aktywnych ze źródła „Malina” w Solcu Zdroju działa rozluźniająco i pobudzająco na organizm. Ponadto, aż 10% zawartej w niej siarki wnika w skórę, docierając do głębszych partii ciała i wspomaga leczenie schorzeń stawów i kręgosłupa. Kąpiele w tej najsilniejszej wodzie siarczkowej są podstawą zabiegów fizjoterapeutycznych w sieci Malinowe Hotele. Każdorazowo na początku pobytu w ośrodku Medical SPA kuracjusze konsultują się z lekarzem lub fizjoterapeutą i otrzymują indywidualne zalecenia, w zależności od dolegliwości. Już po tygodniowym pobycie i codziennych zabiegach z wykorzystaniem wody siarczkowej odczuwalna jest poprawa kondycji i zdrowia. Sesje zabiegów, dla zachowania ich skuteczności, należy powtarzać co najmniej dwa razy w ciągu roku.

Komentarze do: Wywiad z fizjoterapeutami – obraz polskiego kuracjusza

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz