Szukaj

Uderzenia piorunów zabijają więcej mężczyzn niż kobiet

Podziel się
Komentarze0

Ostatnie amerykańskie badanie pokazuje, iż w USA więcej mężczyzn niż kobiet umiera każdego roku z powodu uderzenia pioruna, ale na szczęście całkowita liczba zgonów powiązanych z tymi tragicznymi wydarzeniami jest coraz niższa.Centra Centers for Disease Control and Prevention przedstawiają raport, który podsumowuje proporcje zgonów spowodowanych przez uderzenia pioruna.

Okazuje się, że liczba tych śmierci – z wyłączeniem zgonów spowodowanych przez takie wydarzenia jak przygniecenie drzewem obalonym przez piorun, czy też zajęcie się iskrami pochodzącymi od pioruna – spadła dla kobiet o 70.6%, a dla mężczyzn o 78.6% w ciągu ostatnich 40 lat.

W szczegółach wygląda to tak: w okresie 1968 – 2010, odnotowano 3 389 zgonów spowodowanych uderzeniem pioruna. Najwięcej ludzi – 131 – zmarło z tego powodu w 1969. Najmniej, w 2008 i w 2010 – po 29 osób.

Co więcej, naukowcy odkryli również, iż znacząco więcej mężczyzn niż kobiet umierało od uderzenia piorunem we wspomnianym okresie: aż 85% zmarłych było płci męskiej.

Dane te oparto o informacje uzyskane z National Vital Statistics System.

National Geografic donosi, iż szanse na to, że kiedykolwiek uderzy w nas piorun, wynoszą 1:3 000. Natomiast szanse na to, że piorun uderzy nas w ciągu jednego roku, wynoszą 1:700 000.

Możliwe jest także przeżycie takiego wydarzenia: LiveSciences donosi, iż każdego roku jakieś 240 000 osób zostaje uderzonych piorunem i uchodzi z życiem z takiej konfrontacji.

Komentarze do: Uderzenia piorunów zabijają więcej mężczyzn niż kobiet

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz