Szukaj

Terapia muzyczna uspokaja pacjentów z zapaścią oddechową

Podziel się
Komentarze0

Krytycznie chorzy, potrzebujący wspomagania oddychania mogą doświadczyć obniżenia uczucia niepokoju, kiedy słuchają swojej ulubionej muzyki, sugerują naukowcy z Ohio State University. Badanie ukazało się w Journal of the American Medical Association.Obserwacje przeprowadzone na 373 ciężko chorych pacjentach dowiodły także, że chorzy słuchający swoich ulubionych melodii, potrzebowali także słabszej i rzadszej sedacji w porównaniu do chorych, którymi zajmowano się standardowo.

Z grupy 373 pacjentów, obserwowanych na w 12 różnych szpitalach w Minnesocie, naukowcy wybrali 126, którzy mogli słuchać muzyki kiedy chcieli, wraz ze wsparciem terapeuty muzycznego.

Kolejna grupa 122 pacjentów mogła używać słuchawek tłumiących hałas w zależności od potrzeb, ale nie mogła słuchać muzyki.


Pozostały 125 pacjentów leczono standardowo.

Poza odkryciem, że muzyka obniża poziomy niepokoju u pacjentów, okazało się także, że pacjenci ze słuchawkami tłumiącymi hałas również doświadczyli załagodzenia lęków.

Redukcja niepokoju oraz sedacji u pacjentów ze wspomaganiem oddychania jest bardzo ważna, ponieważ rezultatem może być zmniejszenie „traumy” związanej z przebywaniem na oddziale intensywnej opieki, a także komplikacji powiązanych z sedacją. Nowe badanie pokazuje, w jaki sposób można poprawić samopoczucie pacjentów takich oddziałów.

W 2011 naukowcy z Drexel University także dowiedli, że słuchanie muzyki, gra na instrumencie oraz śpiewanie mogą pomóc w łagodzeniu lęków i bóli u pacjentów z nowotworem.

Komentarze do: Terapia muzyczna uspokaja pacjentów z zapaścią oddechową

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz