Szukaj

Surowe produkty pomogą przy cukrzycy typu 1

Podziel się
Komentarze0

Czy można osłabić cukrzycę typu 1, spożywając surowe produkty? Według dr Kirt Tyson - jak najbardziej! Otóż dieta składająca się głównie z surowych produktów, znacznie obniża poziom cukru we krwi u osób chorych na cukrzycę typu 1, a czasem nawet ogranicza zależność organizmu od insuliny.

Dr. Tyson o korzyściach wprowadzenia takiej diety mówi z własnego doświadczenia. Jak sam twierdzi, cierpi na cukrzycę typu 1 i dodatkowo, był zwolennikiem wszelakich fast-foodów. Obecnie, odkrył moc surowych pokarmów i nie wyobraża sobie unikania ich w codziennej diecie.

Moc surowych pokarmów

Jak sam doktor przyznał, przed wprowadzeniem surowych pokarmów, poziom cukru we krwi miał znacznie zawyżony. Był to już pierwszy sygnał, że czas zmienić swoje życie. Dlatego też postanowił, iż przez okres 2,3 tygodni jego dieta będzie składała się tylko i wyłącznie z surowych produktów. Na początku jadał orzechy, nasiona, owoce i mięso. Po upływie wyznaczonego czasu postanowił zmierzyć swój poziom cukru we krwi i jak się okazało, jego poziom cukru spadł do akceptowalnej normy. Dziś, wystarcza mu tak naprawdę dieta, a insulinę przyjmuje jedynie podczas choroby, gdyż wówczas poziom cukru znacznie wzrasta.

Które z produktów są więc najlepsze dla diabetyków?

Przede wszystkim orzechy i nasiona, tj jak np. len. Co więcej, chorzy powinni spożywać owoce, jednak warto wybierać te ciemniejsze. Ważne jest także włączenie do diety liści mniszka lekarskiego i kozieradki. Dr Tyson przygotował całą rozpiskę diety z surowymi produktami.

Komentarze do: Surowe produkty pomogą przy cukrzycy typu 1

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz