Szukaj

Starzenie się - zmartwienie dla wszystkich, głównie dla kobiet

Podziel się
Komentarze0

Starzenie się, a w szczególności jego wpływ na zdrowie, jest powodem do zmartwienia dla wielu Amerykanów. Jednak zdaje się, że mężczyznom przychodzi łatwiej pogodzenie się z oznakami przemijających lat niż kobietom, jak wskazuje nowa ankieta. W trakcie badania, niemal 90% z 2 000 dorosłych Amerykanów przyznało, że na kobiety wywierana jest większa presja odnośnie młodego wyglądu. Mężczyźni są również określani jako starzejący się o pięć lat wolniej niż kobiety oraz bardziej sexy w zaawansowanym wieku.Siwe włosy u mężczyzny sprawiają, że wyróżnia się wyglądem, u kobiet jest to po prostu kojarzone ze starością.

A wiek, w którym kobiety uważane są za najbardziej atrakcyjne, to 30 lat, w porównaniu do 34 lat u mężczyzn.

- Ankieta ukazuje, że starzenie się, jeśli rozmawiamy o wyglądzie, jest bardzo wrażliwym punktem, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku, 20, 40 czy 60 lat - stwierdza Kristin Perrotta z magazynu Allure, nadzorującego ankietę. - Większość ludzi przyznaje, że martwi się efektami starzenia. Tym, jak oddziaływać będzie to na ich atrakcyjność dla przeciwnej płci, a w przypadku kobiet, jaki wpływ starzenie się będzie miało na ich karierę.

42% kobiet w wieku między 50-59 lat przyznało, że czują potrzebę wyglądania młodo, aby odnosić sukcesy w życiu zawodowym, i jest to niemal dwa razy więcej niż w przypadku mężczyzn. Jednak ogólnie rzecz biorąc, kobiety i mężczyźni uważają, że płeć ma większe znaczenie niż wiek, jeśli chodzi o dyskryminację w miejscu pracy.


WYGLĄDAĆ MŁODZIEJ I SZCZUPLEJ

Mimo że starzenie się jest zmartwieniem dla obydwu płci, około 60% ludzi przyznaje, że wydaje im się, że wyglądają młodziej niż inni w ich wieku. Również podobna liczba kobiet i mężczyzn przyznaje, że seks staje się lepszy z wiekiem.


Niemal 70 procent afroamerykańskich kobiet przyznaje - najwięcej ze wszystkich ras - że nie są zmartwione starzeniem się "ani trochę".

- Ludzie mają znacząco bardziej pozytywne spojrzenie na starzenie się, na siebie samych i swój wygląd, kiedy stają się starsi - stwierdza Perrotta.

Zapytani o wymienienie znanej postaci, która pięknie się zestarzała, większość respondentów - niezależnie od płci i pochodzenia etnicznego - przywoływała aktora George'a Clooney, tuż przed Seanem Connery, Billem Clintonem, Bradem Pittem i Richardem Gere.

W przypadku wyboru kobiety nie było już tak jednoznacznej odpowiedzi, jednak aktorki Meryl Streep, Jamie Lee Curtis i Julia Roberts są jednymi z najczęściej wymienianych.

- Męscy przedstawiciele Hollywood są przedstawiani jako symbole seksu niemal do 70. Sean Connery jest tego idealnym przykładem - stwierdziła Perrotta. - Niestety, mimo że mamy wiele kobiecych gwiazd, które nie przestają dostawać znaczących ról nawet w starszym wieku, mniejsze jest prawdopodobieństwo, że to one będą widziane jako symbol seksu.

5% kobiet przyznało, że poddały się operacji plastycznej lub innym zabiegom upiększającym, takim jak Botox, w celu zwalczana oznak starzenia się. 42% kobiet i 18% mężczyzn przyznało, że będzie rozważać to w przyszłości. 1/3 ludzi, którzy poddali się operacji lub zabiegowi, trzymała to w sekrecie.

- Mimo że operacje plastyczne stały się tematem publicznym, jest to jednak bardzo osobista sprawa dla osoby, która się jej poddaje - przyznaje Perrotta. - Większość ludzi, którzy mieli Botox lub operację plastyczną, przyznaje, że nie mieli zamiaru mówić o tym swoim bliskim.

Komentarze do: Starzenie się - zmartwienie dla wszystkich, głównie dla kobiet

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz