Szukaj

Sony chce analizować ludzkie komórki!

Podziel się
Komentarze0

Producent urządzeń elektronicznych Sony oznajmił ostatnio, iż ma zamiar wkrótce wprowadzić na rynek urządzenie do analizy komórek ludzkich. Technologia Blu-ray ma się znaleźć w wyposażeniu tego nowego aparatu. Dodajmy jeszcze, że firma Sony od dawna próbuje działać także w dziedzinie medycznej.Gigant japoński odkupił w 2010 roku amerykańską firmę specjalizującą się w cytometrii iCyt, co było wielkim krokiem do przodu w tym kierunku.

Teraz, rzeczy konkretyzują się jeszcze bardziej, ponieważ firma Sony oznajmia właśnie, iż wprowadzi już wkrótce na rynek urządzenie do przeprowadzania analiz komórek ludzkich.

Dzięki temu aparatowi, wyposażonemu w technologię Blu-ray (do tej pory technologię Blu-ray używano do odczytywania płyt CD) oraz w chip elektroniczny, będzie możliwe znaczące poprawienie zadań oraz czasu analizy, oznajmia w komunikacie firma.

Urządzenie to znajdzie zastosowanie przede wszystkim w badaniach nad rakiem oraz nad innymi chorobami, które dotykają komórek. Co więcej, firma Sony mówi także o znaczeniu nowego aparatu w dziedzinie badań komórkowych, a przede wszystkim na polu ludzkich embrionalnych komórek macierzystych.

W jaki sposób działa nowe urządzenie? Naukowcy japońskiego giganta wyjaśniają: nasz aparat liczy komórki w pobranej próbce, mierzy ich wymiary, różnicuje je w zależności od grupy oraz określa powierzchnię i wewnętrzną strukturę każdej z nich. Wszystko to odbywa się z ogromną prędkością.

Przechodząc przez wiązkę laserową, komórki w rzeczywistości odbijają światło, które jest analizowane i które pozwala sklasyfikować je, dzięki zebraniu informacji na temat ich wszystkich cech charakterystycznych.

Ale to nie wszystko, ponieważ Sony planuje również zaproponować światu medycznemu techniki przechwytywania i analizy obrazów, które na samym początku opracowane zostały dla kamer, aparatów fotograficznych, telewizorów oraz komputerów.

Nowy szef firmy Sony - Kazuo Hirai, nie kryje również chęci uczynienia z tej działalności jednego z okrętów flagowych giganta.

Komentarze do: Sony chce analizować ludzkie komórki!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz