Szukaj

Rak mózgu pajęczak jakie są rokowania

Odpowiedz w wątku
donut
donut 20-04-2016 16:25

Chyba mam raka mózgu pajęczak.. Mój pajęczak jest obecny od urodzenia. Jakie są rokowania? Jaki jest procent wyzdrowień?

willow
willow 21-04-2016 11:52

Coo? Myslę, że chodzi Ci o torbiele pajęczynówki. Nie istnieje z tego co wiem coś takiego jak rak mózgu pajęczak. Takie torbiele mogą być właśnie obecne od urodzenia albo nabyte w późniejszym czasie. Czy czujesz bóle głowy i senność? Są to częste objawy 'pajęczaków' bo uciskają na ośrodkowy układ nerwowy. Ale mogą się też rozwijać bezobjawowo. Idź do lekarza to będziesz wszystko idealnie wiedział.

kafka12
kafka12 25-04-2016 09:22

Zgadzam się z poprzednikiem, to nie jest rak mózgu, tylko pajęczak. Idź jak najszybciej do lekarza bo w niektórych przypadkach objawy mogą zacząć zagrażać twojemu życiu. Powikłania torbieli pajęczynówki to uszkodzenia mózgu, wodogłowie, drgawki, drżenie.

janerk
janerk 26-04-2016 14:35

Torbiele pajęczynówki mogą być od urodzenia lub pojawić się wtórnie. Największy czynnik ryzyka, że się zarazimy występuje po zakażeniu mózgu takim jak np zapalenie opon mózgowych, po operacjach mózgu i rdzenia kręgowego, ogólnie po urazach głowy. I bardziej narażona na tą dolegliwość jest płeć męska.

anitad
anitad 27-04-2016 13:53

Z "rakiem mózgu pajęczak"(oczywiście chodzi o torbiele pajęczynówki) jest tak, że małych torbieli się nie operuję,nawet jeśli mają skutki uboczne. Dzieję się tak, ponieważ zazwyczaj takie torbiele odrastają, a ryzyko otwarcia czaszki na stole operacyjnym jest ogromne. Średnie operuje się zależnie czy występują dolegliwości, a duże zawsze. Operacja polega na wstawieniu zastawki lub na przebiciu torbieli i wypuszczeniu zaległego tam płynu.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Rokowania w przypadku złośliwego nowotworu mózgu"