Szukaj

Pierwszy przypadek H7N9 w Pekinie

Podziel się
Komentarze0

Chińska rządowa agencja informacyjna Xinhua doniosła w sobotę, iż w Pekinie odkryto pierwszy przypadek nowej ptasiej grypy. Tym samym jest to też pierwszy przypadek tej infekcji odnotowany poza wschodnimi prowincjami Państwa Środka. Agencja donosi, iż chodzi o 7-letniego pacjenta, który na tę chwilę przebywa w szpitalu w Pekinie.Dwie osoby, które miały bliski kontakt z dzieckiem, nie mają żadnych objawów infekcji, kontynuuje komunikat Xinhua.

W sumie, już 11 osób zmarło z powodu grypy H7N9 od momentu, kiedy po raz pierwszy potwierdzono infekcję u ludzi w zeszłym miesiącu. Do tej pory zachorowały 44 osoby.

Szanghaj oraz wschodnie prowincje Państwa Środka: Zhejiang, Jiangsu i Ahui do tej pory były jedynymi regionami, gdzie występował nowy wirus H7N9, zanim potwierdzono przypadek w stolicy.


Źródło infekcji pozostaje nieznane. Przetestowane próbki, pobrane od ptactwa z targów drobiowych, dały pozytywne rezultaty i pozostają głównym tropem śledztwa prowadzonego wspólnie przez chińskie władze i FAO (Food an Agriculture Organisation, gałąź ONZ).

Nowy wirus powoduje ciężką chorobę u większości zarażonych. Niektórzy obawiają się, że mikrob może swobodnie przeskakiwać z człowieka na człowieka, co może grozić pandemią śmiertelnie groźnej grypy. Aczkolwiek, w dalszym ciągu nie ma dowodów na to, że wirus mógłby faktycznie przenosić się między ludźmi.

Chińskie władze zdecydowały się na zatrzymanie 10 osób za „rozprzestrzenianie w sieci internetowej plotek na temat H7N9”.

Komentarze do: Pierwszy przypadek H7N9 w Pekinie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz