Szukaj

Pewien wynalazek pozwala zasygnalizować problemy kardiologiczne i wysłać sygnał do telefonu komórkowego

Podziel się
Komentarze0

Szkoła politechniczna w Lozannie w Szwajcarii, Ecole polytechnique fédérale de Lausanne (EPFL) opracowała urządzenie zdolne do wykrywania problemów kardiologicznych. Co więcej, urządzenie to jest w stanie wysłać sygnał pacjentowi na jego telefon komórkowy.


Urządzenie to na pewno okaże się bardzo użyteczne w przypadku wielu osób cierpiących z powodu problemów kardiologicznych.

Szkoła politechniczna w Lozannie jest instytucją naukową i badawczą, jedną z najlepszych w całej Europie. Urządzenie, jakie zostało opracowane przez naukowców z tej instytucji, jest zdolne do śledzenia w czasie rzeczywistym rytmu serca pacjenta. Jak do tej pory, nic nadzwyczajnego, można by powiedzieć, ale...

Niezwykłość tego wynalazku polega na tym, iż jest on w stanie zaalarmować bezpośrednio samego zainteresowanego, czyli pacjenta, kiedy wykryje jakąś anomalię. Sygnał alarmowy zostaj wysłany na smartfona chorego.


A konkretnie chodzi o to, że pacjent nosi na sobie małe czujniki, na swoim ciele, które nadzorują jego rytm serca bez przerwy. Kiedy tylko wychwycą jakąć dysfunkcję, przesyłają informację na telefon pacjenta, a później tę samą informację SMS-em albo mailem do personelu medycznego, który może następnie podjąć odpowiednie działania.

System ten pozwala zebrać bardzo dokładne i bardzo precyzyjne dane. Jest on wyposażony w filtr szumów, który jest filtrem bardzo skutecznym. Dodatkowo, dysponuje on bateriami, które należy zmieniać co 3-4 tygodnie, wyjaśnia David Atienza, profesor w Szkole politechnicznej w Lozannie.

W ten sposób, jak zapewnia uczony, dane są automatycznie analizowane i przesyłane do lekarza w postaci skompresowanej, co pozwala lekarzowi na zaoszczędzenie czasu i na natychmiastowe działanie, jeśli taka jest konieczność.

A bardziej precyzyjnie, celem tego wynalazku jest wykrywanie arytmii serca w bardzo wczesnym stadium. Jest to ważne, ponieważ choroby sercowo-naczyniowe pozostają pierwszą przyczyną śmiertelności na całym świecie. Jak podają dane Światowej Organizacji Zdrowia, choroby te mają być odpowiedzialne za jedną trzecią zgonów na całym świecie, w tym 70 000 do 100 000 zgnów nagłych.

Komentarze do: Pewien wynalazek pozwala zasygnalizować problemy kardiologiczne i wysłać sygnał do telefonu komórkowego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz