Szukaj

Na obwisły brzuch pomoże Sculptra i Thermage

Podziel się
Komentarze1

Problem z obwisłością brzucha występuje zwykle po porodzie lub po intensywnym odchudzaniu. Zwiotczałe  i rozciągnięte fałdy ciała stanowią poważny problem estetyczny, z którym trudno sobie poradzić stosując domowe środki. Na szczęście nowoczesne zabiegi dermatologiczne, takie jak Sculptra lub Thermage pomagają przywrócić skórze jędrność i elastyczność.


Nowoczesne zabiegi przywracają utraconą jędrność skóry


Patrzysz w lustro i nie widzisz już tej atrakcyjnej kobiety, którą byłaś jeszcze niedawno? Obwisła i rozciągnięta skóra na brzuchu sprawia, że czujesz się gruba i zaniedbana, a macierzyństwo nie cieszy cię tak bardzo jak tego oczekiwałaś? Przez ostatnie miesiące odchudzałaś się intensywnie, odmawiając sobie każdej przyjemności, a teraz zamiast radości z pięknego ciała, masz kolejny problem? Straciłaś co prawda wiele kilogramów, ale na brzuchu pozostała fałda zwiotczałej i obwisłej skóry, której żadnym sposobem nie możesz się pozbyć?

Z problemem utraty jędrności skóry boryka się mnóstwo osób, głównie kobiet. Im bardziej została rozciągnięta skóra - przez ciążę lub przez nadwagę - tym trudniej odzyskać jej pierwotną sprężystość. Ogromne znaczenie ma również wiek. Najłatwiej wracają do formy osoby młode, w wieku dojrzałym odzyskanie płaskiego i kształtnego brzucha jest trudniejsze. Dzieje się tak dlatego, że za jędrność i elastyczność skóry odpowiadają jej dwa podstawowe składniki - kolagen i elastyna.

Kolagen i elastyna

W wieku młodzieńczym włókna kolagenowe i elastylowe, z których zbudowana jest skóra są niezwykle sprężyste. Ponadto organizm w zawrotnym tempie produkuje nowy kolagen i elastynę, uzupełniając uszkodzenia i niedobory. U małego dziecka powierzchnia ciała znacznie się zwiększa w ciągu zaledwie kilku lat. Tymczasem skóra znosi to świetnie. Cały czas pozostaje piękna, gładka, jędrna i sprężysta. Nie ma na niej śladu zwiotczeń czy rozstępów.

Niestety w wieku ok. 25 lat ta niezawodna dotąd fabryka „nowej skóry” zwalnia pracę. Zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny, wskutek wolniejszej pracy komórek odpowiedzialnych za ich tworzenie. Kolagen ulega zwyrodnieniu, a elastyna traci swoją dawną rozciągliwość.


Sculptra - podniesienie i ujędrnienie

W tym momencie z pomocą może przyjść medycyna estetyczna. Dobre rezultaty dają substancje działające jak implanty. Przywracają zwiotczałym tkankom objętość i sprawiają, że ciało staje się pełniejsze, a skóra ulega wygładzeniu.

- Takim preparatem jest coraz popularniejsza Sculptra, która działa liftingująco i wypełnia zwiotczałe obszary ciała. Bardzo skutecznie pomaga w zwalczaniu obwisłości brzucha po ciąży lub po odchudzaniu. Preparat Sculptra oparty jest na bazie kwasu L-polimlekowego. Kwas L-polimlekowy to bezpieczna dla organizmu substancja o właściwościach wypełniających tkanki i stymulujących produkcję kolagenu. - poleca dr Beata Kociemba lekarz dermatolog i prezes Instytutu Beauty Derm.

Zabieg Sculptra polega na wstrzyknięciu w zwiotczałe tkanki niewielkich ilości leczniczego preparatu. Pierwsze efekty poprawy stanu skóry widać już po wykonaniu zabiegu. W kolejnych tygodniach, w tkankach zachodzi proces intensywnej regeneracji. Komórki produkują duże ilości kolagenu, sprawiając, że skóra staje się jędrna, pogrubiona, wygładzona i bardziej elastyczna.


Do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu potrzebnych jest zwykle kilka powtórzeń, ale zdarza się, że wystarcza jednorazowy zabieg. W wielu przypadkach uzyskane efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Thermage - skóra młodsza nawet o kilkanaście lat


Ten nowoczesny zabieg, który stymuluje produkcję nowego kolagenu i umożliwia poprawę jędrności i elastyczności skóry stanowi doskonałą alternatywę wobec chirurgii plastycznej. Thermage pozwala odzyskać napiętą i jędrną skórę w okolicach brzucha, co to jest częstym problemem kobiet po porodzie oraz osób, które w szybko i znacząco schudły. 

- Podczas zabiegu Thermage, specjalne urządzenie emituje fale radiowe o wysokich częstotliwościach, które następnie przekształcane są w energię cieplną. Wysoka temperatura, dochodząca nawet do 40-60 stopni C, dociera w głąb skóry, nie uszkadzając jej zewnętrznej warstwy. W ten sposób dochodzi do celowego i kontrolowanego przegrzania warstwy skóry właściwej. Pod wpływem zabiegu skóra ulega obkurczeniu, a komórki zostają pobudzone do intensywnej produkcji kolagenu - wyjaśnia dr Beata Kociemba lekarz dermatolog i prezes Instytutu Beauty Derm

W rezultacie zabiegu skóra staje się pogrubiona i lepiej napięta. Obwisłości zostają „ściągnięte”, a ciało odzyskuje dawną sprężystość. Poprawa widoczna jest tuż po zabiegu, natomiast pełen efekt uwidacznia się w przeciągu kolejnych 6 miesięcy, w trakcie których zachodzi intensywny proces regeneracji tkanek. Pozytywne rezultaty utrzymują się do 5 lat.  Zabiegowi może towarzyszyć uczucie dyskomfortu, odbierane jako wrażenie ukłucia i podgrzania skóry. Objawy te trwają tylko ułamek sekundy i są mniej dokuczliwe niż wizyta u dentysty.

Dr Beata Kociemba specjalizuje się w modelowaniu ciała za pomocą laseroterapii. W 2010 r. zostałą nagrodzona Medaemu Europejskim, przyznanym przez Business Centre Club za bezoperacyjny lifting twarzy i ciała za pomocą zabiegu Thermage. W Instytucie Beauty Derm zabieg ujędrniania skóry przeprowadzany jest przy pomocy nowej generacji lasera Thermage NXT.

Więcej o metodach ujędrniania: http://beauty-derm.pl/

Komentarze do: Na obwisły brzuch pomoże Sculptra i Thermage (1)

RomanaM
RomanaM 05-06-2011 21:50

Thermage

1

Zdecydowanie popieram Thermage! Mam 35 lat, ale akurat miałam już dość głębokie zmarszczki, nie tylko kurze łapki, ale też taką bruzdę na czole :( Dzieki thermage znów wyglądam, jakbym była przed 30-tką :)... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze