Szukaj

Miesiąc Kontroli Nadciśnienia Tętniczego

Podziel się
Komentarze0

W maju przyroda budzi się do życia po zimowym uśpieniu. To czas wzmożonej aktywności, która swój wyraz znajdzie w Miesiącu Kontroli Nadciśnienia Tętniczego. Korzystając z licznych atrakcji zaplanowanych na ten okres przez program „Cała Polska leczy nadciśnienie”, warto skontrolować stan swojego zdrowia i rozpocząć regularny pomiar ciśnienia. 


Badanie ciśnienia u różnych grup zawodowych

Nadciśnienie jest problemem, który może dotknąć każdego. Brak wiedzy i świadomości na temat nadciśnienia sprawia, że staje się ono coraz bardziej powszechne i coraz to młodsi ludzie padają jego ofiarą. Nasilaniu się dolegliwości sprzyja m.in. zła dieta, brak aktywności fizycznej czy stosowanie używek. Czy wykonywany zawód również wpływa na wartość ciśnienia? Sprawdźmy to! W ciągu całego miesiąca badać będziemy ciśnienie m.in. strażaków, lekarzy, dziennikarzy, policjantów czy pracowników oświaty. Obliczymy średnią wartość ciśnienia dla poszczególnych grup zawodowych.

i postaramy się wskazać kierunki poprawy otrzymanych wyników. Najbliższy pomiar już 4 maja 2012. Z okazji 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej na Placu Piłsudskiego w Warszawie stanie specjalny fotel, na którym strażacy będą mogli wygodnie zasiąść i zdabać swoje ciśnienie.


Narodowy Tydzień Pomiaru Ciśnienia


W okresie od 11 do 17 maja obchodzony jest Narodowy Tydzień Pomiaru Ciśnienia. Wykorzystajmy ten czas na wspólny, systematyczny pomiar ciśnienia. Osoby, które nie wiedzą jak się do tego zabrać, zachęcamy do oglądania porannych emisji programu „Pytanie na Śniadanie” na antenie TVP2, gdzie znajdą się informacje na temat profilaktyki i skutecznego leczenia ciśnienia tętniczego, a także technik poprawnego pomiaru ciśnienia.

Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego

Zwieńczeniem Narodowego Tygodnia Pomiaru Ciśnienia jest Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. Podczas tego dnia, obchodzonego 17 maja, przewidziane jest badanie ciśnienia społeczeństwa w centrach dużych miast Polski (Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi). Hostessy wyposażone w aparaty do pomiaru ciśnienia będą odwiedzać lokalne rynki główne w celu dokonywania pomiarów oraz edukowania o odpowiedniej profilaktyce i leczeniu nadciśnienia. Mieszkańców wymienionych miast (i nie tylko) serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach.

Chcę wiedzieć więcej

Zapraszamy na stronę programu „Cała Polska leczy nadciśnienie”– www.e-medycyna.pl. Znaleźć można tam porady eksperckie dotyczące postępowania w zakresie nadciśnienia tętniczego, diety polecanej dla nadciśnieniowców oraz źródeł sprawdzonych wytycznych w tym zakresie. Zachęcamy także wszystkich do udziału w konkursach lokalnych przeprowadzonych na łamach wybranych tytułów regionalnych, gdzie czytelnicy będą mieli możliwość wygrania ciśnieniomierzy, a zabawie towarzyszyć będzie edukacja prozdrowotna.

Zadbaj o siebie w maju!

Komentarze do: Miesiąc Kontroli Nadciśnienia Tętniczego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz