Szukaj

Korygowanie odstających uszu

Podziel się
Komentarze0

Rozbawiony wzrok znajomych, pogardliwe spojrzenia osób w szkole – osoby z odstającymi uszami często uskarżają się na niemiłe reakcje innych osób w ich otoczeniu. Takie sytuacje mogą mieć różny wpływ, a pomocą okazuje się operacja.Książę Karol jest najbardziej znanym człowiekiem z odstającymi uszami. Także i aktor Dominik Horwitz ma odstające uszy i uczynił z nich swój firmowy znak.

Jednak nie każdy chce żyć z taką cechą. Operacje plastyczne uszu są jedną z 15 najczęściej wykonywanych operacji upiększających w Niemczech. U dzieci poniżej 14 roku życia, kasa chorych płaci za operację.

Powody operacji

Przeważnie powodem operacji jest obawa rodziców przed wyśmiewaniem ich dzieci przez inne dzieci w szkole – mówi Ulrich Machate z Niemieckiego Stowarzyszenia lekarzy specjalistów.

Druga duża grupa pacjentów to młode, dorosłe osoby, które chcą coś zmienić w swoim wyglądzie, a na co nie chcieli wcześniej zgodzić się ich rodzice.


To tylko kosmetyczna zmiana

Najważniejsze jest subiektywne odczucie. Dodatkowo musi zostać objaśnione pacjentowi, co oznacza operacja i co stoi za operacyjną korekta uszu; pacjent powinien być zakwalifikowany do operacji, jeśli nic nie stoi na przeszkodzie.

Odstające uszy nie są chorobą. Osoby powinny być sprawdzone, gdyż za korektą uszu może stać jeszcze inny, psychiczny problem pacjenta.

Jeśli dziecko nie czuje się źle, rodzice nie powinni ingerować i wysyłać go na korektę uszu.

Lekarze widzą zniekształcenia uszu, a nie jedynie kosmetyczne zmiany. Jeżeli dziecko jest wyśmiewane z powodu odstających uszu, nie powinno się go kierować od razu na operację uszu, lecz pouczyć pozostałe dzieci i zaprowadzić porządek w przedszkolu – wyjaśnia lekarz.

Aby kasa chorych sfinansowała korektę uszu u dzieci poniżej 14 roku życia, należy wykazać, iż dziecko doznało pewnych psychicznych szkód z ich powodu, co wpływa niekorzystnie na jego rozwój. Przeważnie koszt wynosi od 1500 do 2500 euro na parę uszu.

Po operacji pacjent musi nosić bandaż jeszcze przez tydzień. Później należy zdjąć szwy i dopiero wtedy można umyć głowę. Jeszcze sześć tygodni po korekcie uszu należy uważać na uszy oraz głowę podczas snu, zabaw czy podczas codziennego życia.

Pacjent po operacji otrzymuje opaskę na czoło, która chroni jego uszy podczas snu i którą należy nosić przez dwa miesiące po operacji.


Komentarze do: Korygowanie odstających uszu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz