Szukaj

Jakie są przyczyny krwawienia z nosa?

Podziel się
Komentarze0

Krwawienie z nosa to zjawisko, które bardzo łatwo może wprawić w zdumienie. Wstrząs w trakcie treningu sportowego, uderzenie ciśnienia, przelotne zmęczenie, czy też dziecko, które pcha place do nosa zbyt gwałtownie... przyczyn może być wiele. Bądźcie pewni, w 90% przypadków taki krwotok może być, i raczej na pewno jest, łagodny.Liczne możliwe przyczyny krwawienia z nosa

Krwawienie jest częste ale banalne przede wszystkim w okresie dzieciństwa. W zasadzie, przestaje się pojawiać samo z siebie, w okresie dojrzałości. Jednakże, jego przyczyny są liczne:
  • plama naczyniowa: strefa, umieszczona w przedniej części przegrody nosowej, bardzo wrażliwa, może bardzo łatwo zacząć krwawić. Zwykły palec w nosie może z łatwością spowodować krwawienie. Nie jest więc zaskakujące, że najczęściej dotyczy to dziecka.
  • uraz: uderzenie, złamanie nosa, następstwa operacji chirurgicznej nosa albo zatok. Jak również zażywanie narkotyków drogą nosową, to wszystko są czynniki, które sprzyjają krwawieniu z nosa.
  • przyczyny infekcyjne: katar albo zapalenie zatok mogą spowodować krwawienie z nosa.
  • problemy z krzepnięciem krwi, nadciśnienie tętnicze albo zażywanie niektórych leków (aspiryna, leki antyzapalne, leki antykoagulacyjne...) również są czynnikami wyzwalającymi.
  • duży wysiłek, wielka złość, silne emocje, krótko mówiąc, wszystkie sytuacje, które prowokują gwałtowny wzrost ciśnienia tętniczego mogą również być przyczyną krwawienia z nosa.

Komentarze do: Jakie są przyczyny krwawienia z nosa?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz