Szukaj

Innowacje w polskiej ortopedii i medycynie sportowej- światowej sławy profesor po raz pierwszy w Polsce!

Podziel się
Komentarze0

Już w najbliższy weekend (24 lutego 2011) Freddie H. Fu, jeden z najwybitniejszych profesorów ortopedii i medycyny sportowej na świecie, będzie gościł w Polsce. Wybitny amerykański specjalista przyjedzie na specjalne zaproszenie doktora Roberta Śmigielskiego z warszawskiej kliniki Carolina Medical Center.   


W czasie swojej wizyty profesor poprowadzi kilka wykładów dla specjalistów z całego kraju. Zostaną również sfinalizowane warunki współpracy naukowej pomiędzy Carolina Medical Center a Uniwerystetem w Pittsburgu, gdzie profesor Fu prowadzi badania nad innowacyjnymi metodami leczenia urazów sportowych.

„Od lat czynnie angażujemy się w rozwój polskiej ortopedii i traumatologii ruchu. Wizyta profesora Freddiego Fu to przełomowy moment dla polskiej ortopedii. Jesteśmy jednym z dosłownie kilku krajów europejskich, które miały zaszczyt gościć profesora Fu. To dowód na to, że polska medycyna zaczyna być zauważalna na świecie. Stajemy się partnerem dla najlepszych światowych klinik.” - powiedział dr Robert Śmigielski, ortopeda z kliniki Carolina Medical Center.

Długo wyczekiwana wizyta profesora Freediego Fu w Carolina Medical Center jest sfinalizowaniem wielomiesięcznych rozmów dotyczących współpracy naukowej, klinicznej oraz w zakresie edukacji lekarzy. Uniwersytet w Pittsburgu jest obecnie jednym z najlepszych na świecie placówek specjalizujących się w traumatologii sportowej. Profesor Freddie Fu, dziekan Wydziału Ortopedii i Medycyny Sportowej, zasłynął między innymi zupełnie innowacyjnym podejściem do leczenia więzadła krzyżowego przedniego - jednego z najczęstszych urazów kolana. Za swoją pracę naukową i badawczą otrzymał ponad 90 różnego rodzaju nagród i wyróżnień. Jeżeli w dziedzinie ortopedii doczekamy się kiedykolwiek Nobla, to profesor Fu na pewno będzie najpoważniejszym kandydatem!Więcej informacji na temat kliniki można znaleźć na stronie www.carolina.pl.

Komentarze do: Innowacje w polskiej ortopedii i medycynie sportowej- światowej sławy profesor po raz pierwszy w Polsce!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz