Szukaj

H7N9 w Chinach: mapa ryzyka zarażenia

Podziel się
Komentarze0

Do dnia dzisiejszego potwierdzono już 127 przypadków zarażenia H7N9 na terenie Chin. W wyniku infekcji zmarło 27 osób. Naukowcy do tej pory nie wiedzą, w jaki sposób przenosi się wirus, dlatego obawiają się wybuchu pandemii.Aby więc oszacować, jakie jest prawdopodobieństwo, że może się tak stać, naukowcy z Hong Kong Baptist University i Chinese University of Hong Kong sporządzili mapę zagrożenia infekcją H7N9 we wschodnich Chinach.

Artykuł na ten temat ukazał się w Infectious Diseases of Poverty.

Wspomniana mapa zawiera wzroce migracji ptaków od 4 lutego do końca kwietnia, dane meteorologiczne i środowiskowe z tego okresu z prowincji Zhejiang, z Szanghaju, Jiangsu, Liaoning, Jilin i Heilongjiang (gdzie stwierdzono największą liczbę przypadków H7N9), oraz dane statystyczne na temat produkcji, eksportu i konsumpcji drobiu w tych regionach.


Autorzy mają nadzieję, że dzięki ich pracy uda się zapobiec kolejnym zarażeniom w przyszłości.

Prof. Jiming Liu, który kierował tym badaniem, mówi: - Oparliśmy nasz model na migracji dzikich ptaków i dystrybucji potencjalnie zarażonego drobiu, aby ocenić ryzyko ludzkiej infekcji H7N9. Wstępne rezultaty naszego badania mogą wyjaśniać najnowsze przypadki zarażenia. Jeżeli rozszerzymy nasz model, będziemy w stanie przewidywać ryzyko przyszłych infekcji w centralnych i wschodnich Chinach. Ponieważ nie rozumiemy jeszcze, w jaki sposób dochodzi do infekcji ptak-ptak, być może okaże się konieczne regulowanie aktywności targów żywego drobiu.

Prof. Xiao-Nong Zhou z chińskiego centrum prewencji i kontroli chorób, komentuje: - W dalszym ciągu pracujemy nad źródłami infekcji H7N9 i nad sposobami transmisji. Do tej pory nie ma dowodów, że może dojść do transmisji wirusa człowiek-człowiek i do nowej pandemii ptasiej grypy.

Komentarze do: H7N9 w Chinach: mapa ryzyka zarażenia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz