Szukaj

H7N9 w Chinach: bilans zgonów

Podziel się
Komentarze0

W poniedziałek w Szanghaju zmarła kolejna osoba z powodu nowej ptasiej grypy. Liczba zgonów związanych z nową infekcją sięgnęła już 24, według oficjalnych danych chińskiego rządu. H7N9 po raz pierwszy został wykryty u ludzi w marcu.Ostatnia ofiara, 89-letni mężczyzna, zmarła po 12 dniach leczenia, jak donosi rządowa agencja informacyjna Xinhua.

Do tej pory odnotowano ponad 100 przypadków zarażeń H7N9 w wielu prowincjach Państwa Środka.

Dodatkowo, w ubiegłym tygodniu doniesiono o zarażeniu u biznesmena tajwańskiego, co jest pierwszym przypadkiem H7N9 poza granicami Chin. Mężczyzna ten zaraził się wirusem w trakcie podróży biznesowej do Państwa Środka.


WHO nazwała wirusa H7N9 jednym z najbardziej zabójczych wirusów grypy. Co więcej, ten szczep przenosi się na ludzi o wiele łatwiej niż wcześniejszy wirus ptasiej grypy H5N1, który w ciągu dekady zabił ponad 300 osób z ok. 650 zarażonych.

W ubiegłym tygodniu chińscy naukowcy potwierdzili, że ludzie zarażają się wirusem H7N9 od kurczaków. W dalszym ciągu nie ma dowodów na to, żeby transmisja wirusa z człowieka na człowieka była możliwa.

Komentarze do: H7N9 w Chinach: bilans zgonów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz